Jak podłączyć napęd

Najbardziej popularnym sposobem modernizacji komputera – to instalacja i podłączanie do niego napędu. Operacja ta nie wymaga odwołania się do punktu serwisowego, tak, jak podłączyć napęd nie jest trudne, a wszystko, czego potrzebujesz – jest to mały śrubokręt, odpowiednia do małych винтикам obudowy jednostki systemowej.

Jak podłączyć napęd

Instrukcja

1
Wyłącz komputer i обесточьте go. Zdejmij boczną pokrywę obudowy jednostki systemowej. U góry z przodu obudowy usuń plastikową zaślepkę w miejscu instalacji nowego napędu.
2
Należy sprawdzić, czy przewody i złącza na płycie głównej. Dyski twarde i napędy są zwykle podłączane do gniazd z tym samym interfejs: ATA lub SATA. Odpowiednio, pióropusze, które są podłączone do płyty głównej, będą również takie same. Zdecyduj z kolejnością podłączenia napędu. W zależności od tego, zainstaluj na nim zworkę w pozycji „Master” lub „Slave”.
3
Jeśli na odpowiednich шлейфах w jednostce systemowej jest wolne miejsce, wtedy, uprzednio instalując napęd w wyznaczone miejsce na górze obudowy z zewnątrz, należy podłączyć go do odpowiedniego gniazda napędu. Jeśli na uczestniczących шлейфах wolnego złącza nie ma, podłącz do płyty głównej nowy kabel z zestawu napędu. W przyszłości do tego kabla można podłączyć i inne napędy i dyski twarde. Do gniazda podłącz przewód podający napięcie z zasilacza.
4
Zamocować napęd ustalenie śrubami. Włóż i zamknij boczną pokrywę obudowy jednostki systemowej. Włącz komputer. Jeśli instalacja została wykonana poprawnie, dysk zostanie automatycznie wykryty w BIOS i będzie dostępny do pracy w systemie.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.