Jak podłączyć dwa twarde Sata

Aby zwiększyć ilość pamięci stałej komputera zaleca się podłączać dodatkowy winchester. Wybór dysku twardego zależy od właściwości płyty głównej PC.

Jak podłączyć dwa twarde Sata

Trzeba

  • – Kontroler IDE-SATA;
  • – złącze USB-SATA.

Instrukcja

1
Wyłącz komputer, wyłączając główny moduł od sieci elektrycznej. Otwórz obudowę bloku. Zwykle chcesz usunąć tylko lewą ścianę. Pozwoli to uzyskać dostęp do wszystkich najważniejszych elementów KOMPUTERA. Jeśli dysponujesz dwoma dyskami SATA formatu, to potrzebne są pewne złącza na płycie głównej i specjalne kable. Zaznacz obu dysków w specjalnej komorze i zabezpieczyć je za pomocą wkrętów. Upewnij się, że dysk twardy nie rozłożyć.
2
Podłącz oba dyski do płyty głównej, użyj SATA kable. Dla uproszczenia dalszego dostosowywania ustawień synchronicznej pracy winchesterów podłącz do portu SATA1 ten dysk twardy, na który można zainstalować system operacyjny.
3
Podłącz zasilanie do obu winchesters. Użyj do tego kable wychodzące z zasilacza komputera. Jeśli w bloku jest tylko jeden SATA-kabel, to zaopatrz się w specjalny adapter. Jest to niezbędne do połączenia kabla IDE z portem SATA dysku twardego.
4
Jeśli na twojej płyty głównej w ogóle nie ma portów SATA, to zaopatrz się w specjalny sterownik, który umożliwia podłączenie SATA dysk twardy. Z jego pomocą wykonać podłączenie dysków do płyty głównej. W tym przypadku należy użyć IDE-kanały. Stanowią one szeroki wielokanałowy złącze.
5
Jeśli nie masz możliwości podłączyć dwa kontrolera SATA do portu IDE, to należy użyć adaptera USB-SATA. W tym przypadku przez ten sterownik należy podłączyć ten dysk twardy, na którym nie będzie zainstalowanych systemów operacyjnych. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że dysk twardy zostanie ustalona dopiero po załadowaniu systemu operacyjnego.
Porada
Czasami rozsądniej kupić IDE-winchester, niż korzystać z kontrolerów do podłączenia SATA.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.