Jak podłączyć lampę

Wielu gospodarzy na pewno musiał podłączyć lampę w domu przynajmniej raz. I nie mówimy tu o prostym выкручивании/dokręcania pokrywy żarówki, a o instalacji samego lampy na miejsce, gdzie już doprowadzona jest wszystko, co trzeba. Podłączenie lampy – sprawa, która wymaga do siebie opieki, ale możliwe do wykonania człowiekiem, posiadającym nawet powierzchowne pojęcie o instalacji elektrycznej.

Do podłączenia lampy trzeba posiadać przynajmniej podstawową wiedzę z elektryki

Instrukcja

1
W rozdzielni, zwykle jest haczyk. Na ten haczyk żyrandol lub lampa jak raz się wiesza. Ten hak jest wkręcony w plastikową część skrzyni. Ale plastik z czasem traci na sile, w wyniku czego oprawa może spaść komuś na głowę. Dlatego przed навешиванием oprawy lepiej wywiercić jeszcze jeden otwór w skrzynce rozdzielczej tak, aby kołek wszedł prosto w sufit. Również wstępnie stawiać sobie miejsce, aby przewody nie trafić, a także przykręcić hak do sufitu.
2
Odszukaj w różnych przewodów w rozdzielni trzy przewody: zero, a także dwa fazowych po wyłącznika w przypadku z podwójnym wyłącznikiem. Jeśli przełącznik masz jeden, to potrzebny jest tylko jeden przewód fazowy zamiast dwóch.
3
Włącz jeden przełącznik, postaw na domniemany przewód sygnalizacyjną śrubokręta. Jeśli zaświeci, to znaczy, że znalazłeś fazowy przewód od wyłącznika. Teraz kliknij przełącznik w pozycji „Off”. Ponownie ustawić na ten sam przewód sygnalizacyjną śrubokręta. Ona nie będzie się świecić. Powtórz tę czynność jeszcze dwa razy, aby upewnić się, że znalezienie przewody. W ten sam sposób drugi przewód fazowy.
4
Następnie znajdź zero, który ma zazwyczaj niebieski, biały lub czarny kolor. Na domniemany zero umieścić sygnalizacyjną śrubokręta. Jeśli ona świecić nie będzie, znalazłeś zero. Teraz masz znaleźć wszystkie niezbędne przewody.
5
Wyłącz napięcie. Powiesić lampa lub żyrandol na hak. Można zauważyć, że w oprawie (żyrandol) ma trzy przewody. Kolory u wszystkich trzech przewodów różnią się. Zero przewód (czarny, biały lub niebieski) podłącz do zera w rozdzielni. Fazowe przewody podłącz do odpowiednich prądów fazowych. Czasami ma miejsce czwarty żółto-zielony przewód – uziemienie. Ten przewód należy połączyć z odpowiednim przewodem w skrzynce elektrycznej (jeśli w pudełku, oczywiście, jest taka przewód).
Porada
Podłącz wszystkie przewody między sobą nie zwykłej скруткой (to jest niebezpieczne i niepewne), a za pomocą specjalnych zacisków, które są nazywane люстро-zaciskami.

logo
Article Categories:
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *