Jak podłączyć dwa komputery do jednego monitora

Jeśli posiadasz serwer i komputer, pojawia się potrzeba podłączyć dwa systemowych bloku do jednego monitora. To łatwo zrobić, jeśli użyć KVM przełącznik. KVM przełącznik – urządzenie przeznaczone do łączenia jednego kompletu urządzeń wejścia / wyjścia między wieloma komputerami.

Jak podłączyć dwa komputery do jednego monitora

Trzeba

  • KVM przełącznik na dwa lub więcej systemowych bloku.

Instrukcja

1
Weź KVM przełącznik. Ma gniazda dla połączeń przychodzących sygnałów (karta graficzna, klawiatura, mysz), gdzie będą odpowiednie urządzenia systemowych bloków. Również gniazda dla sygnałów wychodzących, gdzie podłącza się monitor, mysz i klawiatura.
2
Podłącz KVM przełącznik do pierwszego jednostki systemowej, w tym celu połączyć odpowiednie złącza karty graficznej, klawiatury i myszy. Podobnie podłącz drugi blok systemowy.
3
Podłącz swój monitor, klawiaturę i mysz do KVM przełącznik do gniazd z napisem Out. Po tym jak wszystko podłączyć włącz KVM przełącznik. Przełączanie między monitorami odbywa się zazwyczaj poprzez dwukrotne naciśnięcie na klawisz Num Lock i cyfrę na klawiaturze numerycznej, na przykład cyfra 1 odpowiada pierwszemu jednostki systemowej, a 2 – drugi.
Należy zwrócić uwagę
Przed włączeniem KVM przełącznik, dokładnie sprawdź, czy prawidłowo podłączyłeś wszystkie złącza. Nieprawidłowość podłączenia może doprowadzić do uszkodzenia sprzętu.

Porada
Skonfigurować klawisze przełączania systemowych bloków za pomocą specjalnego programu, który zwykle przychodzi w pakiecie z przełącznikiem.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.