Jak pobrać grę na dysk do konsoli xbox 360

Znalazłszy grę, którą chcesz pobrać na twardy dla konsoli xbox 360, można spotkać się z plikami obrazów. W zwykły sposób przerobić je można, tylko nie прочитаются konsolą. Dla prawidłowego wyświetlania gry na xbox 360 trzeba umiejętnie przenieść pliki-obrazy.

Jak pobrać grę na dysk do konsoli xbox 360

Trzeba

  • – dysk DVD+R DL (najlepiej TDK/Verbatim)
  • – program CloneCD
  • – obraz gry

Instrukcja

1
Pobierz program CloneCD na swój komputer: http://www.slysoft.com/en/clonecd.html. Zainstaluj go. Dodaj grę na komputer. Zanotuj ścieżkę do żądanego folderu i jej nazwę. Pliki obrazów podane są rozszerzeniem .dvd i .iso. Uważnie patrzcie na zakończenie w nazwie pliku, aby dokładnie określić twój format.
2
Uruchom program CloneCD na komputerze. Do zapisu potrzebny jest druga opcja w menu „Nagrywanie płyt CD istniejącego pliku”/”Write from ImageFile”.
3
W otwartym oknie kliknij „Przeglądaj”/”Browse”. Znajdź na dysku twardym folder z grą. Wśród plików wybierz obraz-plik z odpowiednim rozszerzeniem. Nazwa może być dowolna, skup się tylko na oznaczenia w końcu, po kropce lub w osobnym oknie pod nazwą. Kliknij „Otwórz”/”Open”, a następnie „Dalej”/”Next”.
4
Jeśli masz kilka dysków do zapisu, wybierz ten, w którym będziesz cieszyć się teraz. Kliknij „Dalej”/”Next”.
5
Wprowadź prędkość zapisu. Waha się ona od 2.4 x do 6. Najlepszym rozwiązaniem – nagrać prędkością 2.4 x, wtedy dostaniesz na wyjściu dysk z mniejszą ilością błędów. Dla Verbatim 2.4 x można wybrać 4 tryb – jakość będzie dobra, a czas nagrywania mniejszym, niż w przypadku 2.4 h. średnio, cały nagrywanie trwa od 18 do 40 minut. Po wybraniu, naciśnij „OK”.
6
Zaczekaj do zakończenia zapisu. Sprawdź dysk w Xbox 360.
Należy zwrócić uwagę
Na przedniej stronie płyty napisana zalecana prędkość zapisu. Możesz trzymać się jej, albo, z braku czasu, ustawić szybszy tryb. Pamiętaj, że pogorszy się jakość nagrania, a także przy użyciu 6-go dozwolonej prędkości dysku będzie dłużej ładować.

Porada
Aby poprawnie wybrać dysk, należy uważnie przeczytać jego nazwę na przedniej stronie lub pudełku. Tam musi oznaczać, że to DVD+R DL 8,5 Gb. To nie jest proste dyski w formacie DVD5 i DVD9.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.