Jak osadzać pętli w межкомнатную drzwi

Jeśli zainstalowałeś nową межкомнатную drzwi, ale skrzynia stara, albo zrezygnowali z usług montażu drzwi w przypadku zamawiania nowego zestawu drzwi, trzeba przyłożyć pętli na własną rękę. Proces ten wymaga precyzji, gdyż niewłaściwy montaż doprowadzić do takich problemów, jak luźne zamykanie, „утопание” drzwi, skrzypienie itp.

Jak osadzać pętli w межкомнатную drzwi

Trzeba

  • – zawiasy;
  • – wkręty;
  • – śrubokręt lub wkrętarka;
  • – dłuto;
  • – nóż z cienkim ostrzem;
  • – młotek.

Instrukcja

1
Najpierw sprawdź ościeżnicę i wybierz miejsce do zawiasów. Przyłożyć pętli w межкомнатную drzwi lepiej w równej odległości od góry i od dołu, ale jeśli w pobliżu są inne drzwi, skopiuj poziom z nich. Ocenić stan drewna w miejscu, w którym planujesz instalację, widoczne sęki, pęknięcia, odpryski mogą znacznie osłabić konstrukcję, dlatego lepiej ustawić pętlę tuż powyżej lub poniżej.
2
Jeśli drzwi są ciężkie, na przykład, z litego dębu lub z dużymi szklanymi wstawkami, zainstaluj dodatkową pętlę tuż poniżej górnej pętli (15-20 cm), aby zmniejszyć obciążenie.
3
Umieść dolną część pętli do miejsca, gdzie ona się znajduje, i kredką obrysuj go. Przykręć ją na dwa самореза, aby tymczasowo zablokować i ostry nóż z cienkim ostrzem, wyciąć drewna wzdłuż włókien, można nawet na głębokość równą grubości blachy, zawiasy.
4
Odkręć śruby i za pomocą ostrego dłuta i młotka zdjąć warstwę drewna, nie wychodząc poza oznaczone granice. W wyniku zawias musi dokładnie trafić w przebyta otwór, tak, aby jej powierzchnia jest dokładnie pokrywa się z powierzchnią skrzyni.
5
Przykręcić dolną część pętli na wszystkie 4 самореза za pomocą śrubokręta lub śrubokręta. Dokładnie zamocuj drugą pętlę. Aby nie mylić części, zaznacz je od wewnątrz markera.
6
Przełóż górne części zawiasów i dołączyć drzwi. Dokładnie ustawić wszystkie szczeliny tak, aby drzwi siedziała idealnie równo. Umieścić drzwi na krawędzi i zamocować dwie śruby pętlę. Następnie dokładnie wyciąć warstwę drewna tak, by „utopić” pętlę na powierzchni skrzydła.
7
Jeśli zawias siedzi w pudełku lub drzwi zbyt głęboko, może to doprowadzić do tego, że drzwi będą słabo chroniony, w takim przypadku należy odkręcić śruby i umieścić pod metal kawałek tektury. Następnie z powrotem pętlę na miejsce.
logo
Article Categories:
Projekt mieszkania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *