Jak określić przypadka komunii

Sakrament – samodzielna część mowy, utworzona od глагольной formy. Ponieważ sakrament ma objawy przymiotnika (w szczególności, zakończenie), często nazywane odmianą tego ostatniego. Śmierć komunie zależy na koniec i częściowo z kontekstu.

Jak określić przypadka komunii

Instrukcja

1
Sakramentu krótkiej formy mają zakończenia: zero, „a”, „o”, „s” („i”). Podobnie jak w przypadku przymiotnik, krótka forma jest możliwa tylko w mianowniku: jestem przekonany, przekonana, przekonane, przekonani.
2
W pełnej formie zakończenia „szy”, „marzec”, „aya”, „nawiedzony” i ich miękkie opcje również towarzyszą именительному падежу. Sam sakrament odpowiada na pytanie: „jaki jest?” „co się stało?” lub podobne: заметенные ślady, убежавшая kot, rozbite lustro, молчащие przysięgli.
3
Dla biernika charakteryzuje zakończenia: „pierwszy” lub „wow”, „marzec”, „ą”, „nawiedzony” lub „tych”, w zależności od rzeczownika. Jeśli jest ono martwym, forma jest równy mianownikowi падежом, ale kontekst wyjaśnia: posprzątać rozbite lustro, zamknąć buczenie kran, взбаламутить проснувшихся ludzi.
4
Dopełniacz zależy zakończeń „wow” (męski i nijaki), „o”, „tych”: nie zamarzniętej wody, nie bielejących śniegu, nie padającego śniegu. Możliwe są miękkie formy zakończenia. Do liczby mnogiej formy biernika (w niektórych przypadkach), nadrzędnej i предложного przypadków są takie same. Dla dokładnego określenia zobacz na rzeczownik, od którego zależy sakrament: zabitych żołnierzy – o zabitych żołnierzach.
5
Celownik przypadka można określić na zagiętych końców „broni masowego rażenia”, „o”, „ym” i łagodnym opcji. Należy zwrócić uwagę, że w tym przypadek zakończenie liczby mnogiej pokrywa się z formą męskiego rodzaju i liczby pojedynczej творительного przypadki: помрачневшим rano – помрачневшим znajomych. W tym przypadku śmierć określana jest nie tylko końcem, ale i rzeczowników.
6
Творительный przypadka charakteryzuje się końcówką: „ym”, „o”, „zawieszonymi” i miękkie opcjami: похолодевшими palcami, stan zapalny oczu. Należy pamiętać, że dla rodzaju żeńskiego formy nadrzędnej, дательного, творительного i предложного przypadków są takie same. Oprócz zakończenia, należy zwrócić uwagę na rzeczownik: zamarzniętej ręce – zamarzniętej ręką.
7
Dla предложного przypadki charakteryzuje zakończenia „om”, „o”, „tych”. Cechą charakterystyczną tego przypadka w tym, że on nie używany bez przyimka. Jednak, jeśli spełniają sakrament z pretekstem, nie spiesz się: sprawdź zgodność formy i rzeczownika.
logo
Kategoria:
Szkoły

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.