Jak określić klasę kierowcy

Oprócz kategorii kierowcy mogą być przyporządkowane do klas. To swoisty wyznacznik profesjonalizmu, który w niektórych organizacjach daje prawo do dodatku do wynagrodzenia. Istnieje kilka wymogów formalnych, na podstawie których można sądzić o klasie kierowcy.

Jak określić klasę kierowcy

Trzeba

  • prawa kierowcy, świadectwo pracy, dokumentacja przedsiębiorstwa

Instrukcja

1
Spójrz na początek na poziom przygotowania kierowcy. Według jakich kategorii jest dopuszczony do kierowania pojazdem? Im więcej opanowanych rodzajów transportu, tym wyższa może być klasa. W szczególności, w trzeciej klasie mogą ubiegać się ci kierowcy, którzy przeszli szkolenie i otrzymali prawa do jednej z kategorii: „W”, „Z” lub „D”. Czyli, jak zwykle, trzecia klasa jest przypisany do wszystkich kierowców, którzy mają doświadczenie z jazdy samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów.
2
Sprawdź dodatkowe kategorie, według których człowiek przeszedł szkolenie. Kierowca drugiej klasy musi mieć w dowodzie zezwalające na znaku „Z” i „W”, „Z” i „D” lub tylko „D” („D”, „E”). Aby ubiegać się o tytuł kierowcy pierwszej klasy, trzeba umieć być sterowane z wszelkich środków transportu: samochodów osobowych, ciężarowych, w tym z przyczepami i autobusów.
3
Sprawdź staż w miejscu pracy. Według obowiązujących przepisów 2 klasa można przypisać po znalezieniu w ciągu 3 lat jako kierowca poziomu podstawowego. Następny bit jest możliwy tylko przy ciągłym двухгодичном stażu z dawnej классностью. Generalnie chodzi nie o wszystkich doświadczeń człowieka, a o żywotności właśnie w tym zakładzie. Dodatki do wynagrodzenia, odpowiednie klasy, są „kotwic”, привязывающими pracownika do istniejącego miejsca.
4
Należy sprawdzić, czy rodzaj dyscypliny pracy. Wśród standardowych wymagań dla przypisania danej kwalifikacji – wykonywanie planów, harmonogramów przewozów i rozkłady jazdy. Bierze się pod uwagę brak przekroczenia paliwa powyżej ustalonych norm. Oczywiście, nie jest możliwe przypisanie wysokich klas, jeśli były naruszenia przepisów ruchu drogowego, pociągnęło za sobą za sobą WYPADKU.
5
Przygotuj dokumenty przedsiębiorstwa, ustanawiające zasady przyznawania klas. Każdy pracodawca powinien podjąć własne lokalne akty prawne regulujące tę sferę. To, jak zwykle, postanowienie o nadaniu classiness i, odpowiednio, o obliczaniu dopłaty. Powinna być powołana komisja kwalifikacyjna i zapewnić warunki do jej pracy.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *