Jak określić jakość oleju napędowego

W ostatnim czasie wielu kierowców przechodzą na olej napędowy, od jakości której zależy trwałość i niezawodność pracy silnika. Większość takich ludzi borykają się z problemem wyboru danego rodzaju paliwa, które, niestety, często nie najlepszej jakości.

Jak określić jakość oleju napędowego

Trzeba

  • – jakość próbki oleju napędowego;
  • – sprzęt laboratoryjny.

Instrukcja

1
Aby sprawdzić jakość kupowanego oleju napędowego, należy skorzystać z pomocy specjalistycznych laboratoriów. W tym przypadku, jeśli w pobliżu takich organizacji nie ma, skorzystaj z dość prostą metodą w porównaniu wyglądu. Na stacji benzynowej kupić niezbędny olej napędowy i wlać go w przezroczyste naczynie. Obok niego umieścić naczynie z zaprezentowali się дизтопливом doskonałej jakości i porównać je. Paliwo o niskiej jakości będzie miał ciemniejszy kolor, a także być może wypadanie osadu na dnie naczynia.
2
Aby poznać dokładny skład i jakość zakupionego oleju napędowego, trzeba przejść przez oficjalną wiedzę specjalistyczną z zastosowaniem wyżej wymienionego sprzętu laboratoryjnego. Zabierz ze sobą wzór zakupionego oleju napędowego i udaj się do laboratorium. Tam twój przykładowy sprawdzą się na wiele sposobów: ustalamy цетановое liczba (wskaźnik palności, musi być co najmniej 45); analizują lepkość i zawartość wody; zrozumieją zawartość siarki.
3
Również nie zapomnij, aby dowiedzieć się w laboratorium temperatury charakterystyki oleju napędowego. Zazwyczaj do tego rodzaju paliwa jest przypisany jeden z trzech wartości: letni (temperatura zapłonu — 62°C, temperatura krzepnięcia — -5°C); zimą (temperatura zapłonu — 40°C, temperatura krzepnięcia — -35°C); arctic (temperatura zapłonu — 35°C, temperatura krzepnięcia — -50°C). Należy zachować ostrożność podczas korzystania z takich typów paliwa, tak jak w celu zdobycia wielu dostawcy mogą sprzedawać „paliwo”, nie odpowiadające warunkom naturalnym, co może mieć negatywny wpływ na silniku.
4
Aby chronić się przed użyciem niskiej jakości oleju napędowego wymaga u niesprawdzonych sprzedawców na stacji BENZYNOWEJ wszystkie niezbędne dokumenty, potwierdzające jakość tego typu produktów naftowych. Oczywiście, ta metoda nie daje stuprocentowej gwarancji, że заливаемое paliwo spełnia wszystkie standardy, ale to mała ochrona, być może uratuje twój silnik.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *