Jak określić ilość paliwa

Jeśli twój wskaźnik paliwa nie działa, a możliwości dokonania naprawy lub wymienić część na nową – nie, będzie musiał improwizować. Zmierzyć ilość pozostałego w zbiorniku paliwa środków w kasie się nie uda, jednak obliczając średnie zużycie i znając pojemność zbiornika paliwa, będziesz w stanie określić, ile paliwa pozostało.

Jak określić ilość paliwa

Trzeba

  • – papier i ołówek/długopis;
  • – instrukcja obsługi twojego pojazdu silnikowego;
  • – paliwo dla twojego pojazdu silnikowego;
  • – paliwowa kanister.

Instrukcja

1
Określ objętość zbiornika paliwa. Zwykle tego typu informacje znajdują się w instrukcji obsługi pojazdu. Jeśli nie masz instrukcji obsługi, to można się domyślić niezbędne informacje u autoryzowanego dilera, który zajmuje się sprzedażą swojego pojazdu silnikowego. Jeśli i ten sposób postępowania nie jest możliwe, to poszukaj na oficjalnej stronie producenta, jednak w tym przypadku warto zachować ostrożność i dokładnie sprawdzić informacje na wielu stronach internetowych.
2
Napełnić zbiornik paliwa. Jeśli obawiasz się, że paliwa w swoim zbiorniku pozostało niewielkie ilości, to lepiej nie ryzykować i dolać do baku kilka litrów z puszki. Następnie należy dojechać do stacji BENZYNOWEJ i napełnić zbiornik twojego pojazdu silnikowego do maksymalnego poziomu, a także ponownie wypełnić swoją beczkę, która przyda się później.
3
Спишите stan licznika. Najlepiej to zrobić bezpośrednio podczas tankowania paliwa lub zaraz po, nie wyjeżdżając ze stacji benzynowej. Te informacje przydadzą ci się w przyszłości, w celu określenia ilości paliwa. Przepisz przebieg auta i zapisz swój wpis.
4
Израсходуйте paliwo. Na wykonanie tego kroku, w zależności od tego, jak często korzystasz z twoim pojazdem, może potrwać od kilku dni do tygodnia. Po tym, jak paliwa w zbiorniku nie będzie dość, ponownie przepisz stan licznika. Uzupełnić paliwo w zbiorniku z puszki.
5
Oblicz zużycie paliwa twojego pojazdu silnikowego. Z ostatnich wskazań licznika odejmij pierwsze, aby dowiedzieć się, ile kilometrów udało ci się przejechać na jednym zbiorniku. Teraz podzielić otrzymany liczba na liczba litrów w swoim zbiorniku paliwa: otrzymana liczba będzie zużyciem paliwa. Teraz już wiesz, ile kilometrów twój pojazd może przejechać, po spędzeniu 1 litr paliwa, a więc zawsze jest w stanie określić ilość paliwa w swoim zbiorniku paliwa, biorąc pod uwagę przejechane tobą kilometry.
Należy zwrócić uwagę
Nie zapomnij zabrać ze sobą kanister z paliwem na wypadek, jeśli popełnisz błąd w swoich obliczeniach. Jednak najlepszą radą będzie jednak przy pierwszej okazji wymienić lub naprawić uszkodzony wskaźnik paliwa.

Porada
Najlepiej przeprowadzić eksperyment z obliczaniem zużycia paliwa dwa lub nawet trzy razy, aby uzyskać średni wynik.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.