Jak określić jakość tkaniny

Jeśli wybierasz się szyć ubrania lub kupując już gotowy, ważne jest, aby wybrać wysokiej jakości tkaniny. Od tego zależy, jak bardzo korzystne będzie wyglądać sama rzecz i to, jak długo jej проносите. Niskiej jakości tkaniny skłonni szybko rozciągać, stracić kolor, zużywają się i tworzyć granulki. Z dobrej tkaniny łatwiej szyć i za nią łatwiejszy w utrzymaniu.

Jak określić jakość tkaniny

Instrukcja

1
Skład włókien – to, że w pierwszej kolejności określa właściwości tkaniny. Włókna są naturalne (bawełna, wełna, len, jedwab) i sztuczne (poliester, octan, akryl, wiskoza, lycra itp.). Z naturalnych tkanin łatwiej szyć, są wygodne w noszeniu i przyjazne dla środowiska. Syntetyczne często też ma swoje plusy – dobrze się pierze i nie gniecie (choć tu wszystko zależy od konkretnego materiału), szybko schnie po praniu, często nie wymaga prasowania. Ze sztucznych tkanin najbardziej rozpowszechniony poliester, długo zachowuje pierwotny wygląd i wygodny w noszeniu.
2
Należy zwrócić uwagę na przecięcie nici. To musi być sprawne, jak i sami nici. Nie powinny one ulec wypaczeniu. Poprzeczne nici powinny być prostopadłe do siebie i są równoległe do krawędzi. Spójrz na kolor materiału. Farba powinna trzymać się mocno, aby nie uciekać i szybko nie zanikania. Jeśli w rolkach tkanina jest bardziej blada w miejscach zgięć lub jeszcze gdzieś, to lepiej powstrzymać się od jej zakupu. Warto zauważyć, że włókna sztuczne lepiej zachowują barwę, niż naturalne. Dobre są uważane za tkanek, w których występują naturalne i syntetyczne włókna. Łączą one w sobie zalety i tych, i innych.
3
Przy zakupie gotowej rzeczy przeczytać etykietę, która często bywa na bocznym szwie lub na części ustnej z wewnętrznej strony rzeczy. Jakość materiału gotowego rzeczy ustalić o wiele trudniejsze, niż w przypadku materiału w rolce. Dlatego można skupić się tylko na to, jak rzecz wygląda w całości, czy nie ma jakichś wad. Poczuj tkaniny, zobacz, jak ona ciągnie się, waha się czy. Jeśli coś jeszcze nie ношена i wisi w sklepie, a na niej już widoczne granulki, lepiej nie oszczędzaj i kup coś lepszego.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli chcesz kupić coś z danego rodzaju tkaniny (aksamitu, aksamitu, gabardyny, itp.), wstępnie zbadać jej właściwości, jak ona powinna wyglądać, sięgać, a potem idźcie do sklepu.

Porada
Przeanalizuj swoje ubrania: z jakiego materiału uszyte rzeczy w swojej szafie i jak długo zachowują przyzwoity wygląd, jak zachowują się podczas noszenia, prania i prasowania. Z czasem można dostać się do doświadczenia i będziesz szybko określić jakość tkaniny przy zakupie.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.