Jak określić długość rękawa

Długość rękawa — jedna z głównych miarek do budowy podstawowego wykroju sukienki lub bluzki. Ta miarka jest potrzebna i w tym przypadku, jeśli zamierzasz kupić ubrania, a spróbuj go nie jest możliwe. Jest to bardzo ważne przy zakupie na prezent koszule lub swetry.

Jak określić długość rękawa

Trzeba

  • – autofaucet taśma;
  • – arkusz papieru;
  • – długopis lub ołówek;
  • – grube nici;
  • – szpilki krawieckie;
  • – asystent.

Instrukcja

1
Niektóre miarki wygodniej robić we dwoje. Ten, kogo mierzą, w obecności asystenta może przyjąć postawę, która daje możliwość zmierzyć te lub inne części jego postać najbardziej dokładnie. Do takich standardów odnosi się i długość rękawa. Bez asystenta można ją usunąć tylko w przybliżeniu.
2
Stań prosto i swobodnie. Nie napięte plecy i ramiona i nie staraj się trzymać tak, jak ci nie leży. U ciebie może być normalna, сутулая lub перегибистая postać, i to należy wziąć pod uwagę podczas tworzenia wykroju. Ale na sam proces zdejmowania miarek typ figury nie wpływa w żaden sposób Trochę zgiąć rękę w łokciu, zabierz przedramię od tułowia w bok i lekko wyciągnij rękę do przodu.
3
Poproś pomocnika wziąć сантиметровую taśmy i dołączyć ją zerowy znak do końca swojego ramienia. Punkt ten znajduje się tam, gdzie kończy się zazwyczaj na szew, który pokrywa się z środkiem оката rękawa. Jeśli asystent nie jest szczególnie doświadczony krawiec biznes, przytrzymaj początek centymetra w odpowiednim punkcie drugą ręką. Dalej сантиметровую taśmę należy ułożyć w przedramienia przez zewnętrzną część łokcia do nadgarstka. Na łokciu lepiej ją przytrzymać. Zobacz, jaka jest sygnatura taśmy znajduje się na poziomie nadgarstka. To będzie długość rękawa do podstawowego wykroju. Można ją zmieniać w zależności od kroju. Dla tego lepiej zachować podstawowy wzór, a do każdego modelu śledzić go na papier i zaznaczyć żądaną długość rękawa do łokcia, ? lub krótki.
4
Można zmierzyć długość rękawa bez asystenta. Pomiary w tym przypadku najlepiej jest wykonywać w odzieży z długim rękawem. Ci потербуется jeszcze parę портновских szpilek i lustro. Dopasuj zero znaku z końcem swojego ramienia i pin w tym punkcie centymetr do ubrania портновской szpilką. Dokładnie tak samo, jak w pierwszym przypadku, przesuń taśmę wzdłuż przedramienia za łokieć. W okolicy łokcia pin centymetr jeszcze jedną szpilką. Dalej przeciągnij go do nadgarstka, zrób znak w punkcie połączenia nadgarstka z pędzlem i zobacz, co się stało.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli centymetr dwustronny, należy zachować ostrożność. Druga twoja sygnatura powinna znajdować się po tej samej stronie, co i zerowa.

Centymetr jest należny leżeć na ręce swobodnie, bez silnego napięcia. Ale on nie musi i wyginania.

Porada
Jeśli centymetrową taśmy nie masz pod ręką, użyj nitki i linijki. Zawiąż na sznurku buła — on oznaczać będzie zerowy znak. Dalej rób wszystko dokładnie tak samo, jak i z calu. Na nadgarstku wątku przyciąć lub zrób jeszcze jeden węzeł. Zmierz odległość między punktami zwykłej linijki. Można tego nie robić — taka miarka do kawy zmieści się w kieszeni, i spokojnie można ją zabrać ze sobą do sklepu.

Długość rękawa można zmierzyć i w już istniejącej szaty. Положте bluzkę lub koszulę na poziomej powierzchni. Rozłóż rękaw. Dołącz zerowy znak centymetra do końca szwu na ramieniu i zmierz odległość od tego punktu do dolnego szwu.

logo
Article Categories:
Odzież

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *