Jak ogrzać stopy zimą

Najcięższą porą roku jest zima. To właśnie w tym okresie ludzie często chorują na przeziębienia, wynikających nie tylko z powodu infekcji wirusowych, ale i z powodu zimnych warunków pogodowych. Przed wyjściem na ulicę zadbaj o ciepło i komfort. Niezbędne swoimi towarzyszami na każdym spacerze powinny być sweter, szalik, czapkę i rękawiczki.

Jak ogrzać stopy zimą

Instrukcja

1
Koniecznie zastanów się nad tym, jak ogrzać w zimie swoje nogi, bo oni ciągle muszą być w cieple. Dużo czasu na mrozie prowadzą miłośnicy polowań i połowów, ale każdy z nich ma swoje tajemnice.
2
Wszystkie ubrania zimowe powinny być wyłącznie z naturalnych materiałów. Czapka dodatkowo ocieplana jest za pomocą filcem. Na nogi lepiej jest nosić kilka par skarpetek, idealny – wełniane skarpety.
3
Jeśli jednak tak się stało, że jest zimno, po przyjściu do domu od razu wpisać w misce ciepłej wody i wsypać sól. Zagotuj czajnik, umieść go w pobliżu тазиком. Siedząc przed telewizorem, moczyć nogi w wodzie, ciągle leje wodą, aby woda nie zdążyła ostygnąć. Przez 20 minut, osusz stopy ręcznikiem, posmarować dowolnym masażu kremem lub olejkiem stopy, rozetrzyj w kolejce obie nogi. Następnie załóż grube wełniane skarpety i owinięte narzutą. Dodatkowo można wypić filiżankę gorącej herbaty z malinami lub miodem.
4
Jeśli z jakiegoś powodu ta opcja nie pasuje, dodać alkohol kompres dla stóp. Przed tym zmocz ręcznik w gorącej wodzie, rozetrzyj im stopy, masując przy tym każdy palec. Po za tym weź cienkie wełniane skarpety, подошвенную część zmocz spirytusem lub wódką i załóż je na stopy. Z góry należy założyć jeszcze jedną parę skarpetek. Ty od razu poczujesz przypływ ciepła.
5
Ogrzać w zimie nogi można i z pomocą mielonej czerwonej papryki. Aby to zrobić, wystarczy wsypać go do skarpety.
6
Albo możesz wziąć gorącą kąpiel z dodatkiem розмаринового oleju i soli morskiej. Soli będzie nie mniej niż 500 g, oleje sam – dosłownie kilka kropel. Weź kąpiel około 30 minut, po czym natrzeć stopy i ciało suchym ręcznikiem. Jest to bardzo przydatne procedura dla całego organizmu.
7
Nogi mogą marznąć nie tylko na zimno, co dzieje się ze względu na cechy budowy organizmu. Nie bój się, po prostu rób codziennie masaż stóp i wziąć naprzemienny prysznic. Nieźle pomaga rozgrzać pastę to ty im należy smarować stopy przed wyjściem na ulicę.
Należy zwrócić uwagę
Nogi też mogą marznąć z powodu zaburzeń pracy serca. Jeśli masz trudności w oddychaniu i obrzęk, skontaktuj się z kardiologiem.

Porada
Niektórzy ludzie uważają, że szybko i sprawnie ogrzać pomagają napoje alkoholowe, jednak jest to błędne przekonanie, ponieważ alkohol po prostu zmniejsza postrzeganie zimna, więc nie warto się zaangażować.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *