Jak odzyskać zaliczkę za towar

Artykuł 23.1 Ustawy Federacji Rosyjskiej „O ochronie praw konsumentów przewiduje możliwość zwrotu przedpłaty za towar. Do tego wystarczy tylko poprawnie zawrzeć umowę.

Jak odzyskać zaliczkę za towar

Instrukcja

1
Koniecznie zrób i podpisać umowę o zakupie towaru z wpłatą zaliczki. Wprowadź rozmiar przedpłaty. Również starać się uzyskać od sprzedawcy wystawienia pokwitowania, w której podana będzie zapłacona przez ciebie kwota i termin, w ciągu którego towar powinien trafić w twoje ręce. Niniejsza umowa i rachunek (paragon) znacznie ułatwią zwrotu wpłaconej przez ciebie kwoty. Wszystkie umowy muszą być co najmniej w dwóch egzemplarzach, z których jeden pozostaje u ciebie, drugi – u sprzedającego.
2
Jeśli do daty określonej w umowie, nie otrzymałeś towar, zwróć się do sprzedawcy z żądaniem zwrotu kwoty zaliczki. Zaliczka musi zostać zwrócony w całości. Ponadto, termin dostawy towaru można przenieść. Do tego zrób dodatkową umowę. W nim można również przewidzieć szkody moralne za naruszenie terminów w przyszłości.
3
Sporządź zapotrzebowanie w pisanej formie, podając w nim nazwę towaru, termin, kiedy towar powinien być dostarczony, datę wpłaty zaliczki, dokładną cenę towaru. Dołączyć do wniosku kopię umowy i rachunki, określ, jakie są twoje prawa zostały naruszone, zażądaj odszkodowania (jeśli trzeba było kupić ten sam produkt w innym miejscu po wyższej cenie), niematerialnych, odsetki za zaległe dni. Teraz adresuje żądanie na nazwę sprzedawcy, upewnij się, aby sekretarz zarejestrował postępowanie w dzienniku ewidencji, rejestrując się o uzyskanie na swoim egzemplarzu. Można również wysłać go listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem.
4
Jeśli sprzedawca nie zareagował na swoje wymagania, można zwrócić się do sądu w ciągu dziesięciu dni. Przy pisaniu pozwu należy wpisać kwotę wpłaconego zadatku, rozmiar szkód niematerialnych i kar. Dołącz umowy i wymagania, zapłacić zapłacić koszty sądowe i czekać na decyzję sądu.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *