Jak upolować towar bez dokumentów

Towary otrzymane na przedsiębiorstwo, bez towarzyszących dokumentów rozliczeniowych, są uważane za неотфактурованной dostawą. Materiały i sprzęt, którego dostawca jest nieznany, nie są uważane za неотфактурованными, jeśli podstawowe dokumenty zawierają wszystkie niezbędne dla księgowych informacje.

Jak upolować towar bez dokumentów

Trzeba

  • — forma N. LP-4;
  • — Plan kont BU.

Instrukcja

1
Odbiór na складПринимая do magazynu towary bez dokumentów, sporządzić raport o dostarczeniu co najmniej w dwóch egzemplarzach. W pierwszym towary приходуются, a drugi kieruje dostawcę. Zgodnie z decyzją urzędu statystycznego Rosji nr 132 z 25.12.1998, gdzie zamocowane branżowe formy podstawowych dokumentów, w tym przypadku wskazane jest, aby korzystać z formą N LP-4. Nosi nazwę „Ustawa o odbiorze towaru, trafił bez konta dostawcy”. Оприходуйте przez nią towar znajdujący się w rzeczywistej obecności. Wypełnia się ta forma nie w 2, a w 3 egzemplarzach. Trzeci powinien zostać finansowo-osoby odpowiedzialnej.
2
Załączenie учетПри załączenia ewidencji towarów bez dokumentów, kieruj się tym, w jaki sposób dostawca i twoja firma. Jeśli zakupiłeś towar u stałego kontrahenta, możesz śmiało zrobić wpis na stronie winien 41 konta i kredytu w rachunku, na którym отражаете rozliczenia z dostawcami, na przykład, 60, 76. Jeśli kontrahent nowy, to od razu zanieść na saldo konta nie można. Do przejścia prawa własności na towar kupującemu pozostaje na забалансовом rachunku 002.
3
Definicja kosztów Jeśli organizacja po raz pierwszy otrzymała towary od nowego dostawcy, a dokumentów rozliczeniowych nie, to w celu uwzględnienia weź średniej rynkowej cena. Jeśli kontrahent stały, bierze za podstawę cenę, dla którego jest obliczana z nim wcześniej. Jeśli prowadzisz księgowość w skorumpowanych cenach, to i приходовать неотфактурованную dostawę należy w tej cenie na rachunku 41. Gdy cena towaru bez dokumentów zostanie ostatecznie ustalona, rób korekcyjną okablowanie zapłaty rachunku 42 „marża Handlowa” i kredyt 41 konta. Na konto rozrachunków z dostawcami uzyskana kwota odliczenia pożyczki 42 konta.
4
Jeśli obliczeniowe dokumenty wpłynęły w następującym po załączeniu неотфактурованной dostawy roku, zasady korekty następujący:— zapoznać VAT do бухучету w trakcie konta zasadami porządku;— odbija redukcja kosztów zapasów zapłaty rachunku, na który prowadzisz dostawcy i kredytu w rachunku wyników finansowych (zysk z lat ubiegłych);— jeśli wartość zapasów zmniejszyła się, to списывайте kwotę kredytu rachunku wyników finansowych, jak straty z lat ubiegłych w miesiącu otrzymania dokumentów rozliczeniowych.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.