Jak odzyskać należności z bankruta

Wiele firm mogą spotkać się z tym, że ich dłużnik uznany za upadłego. W tym przypadku windykacją należności odbywa się na wyraźnie określoną procedurą, po przekroczeniu której może i nie stracić możliwości zwrot pieniędzy. W związku z tym, zaleca się skorzystać z usług profesjonalistów w celu realizacji zwrotu długu.

Jak odzyskać należności z bankruta

Instrukcja

1
Skontaktuj się z kancelarii, która świadczy usługi w zakresie komorniczych z bankruta. Pozwoli to nie tylko zaoszczędzić czas, ale i własne nerwy. Rzecz w tym, że zwrot pieniędzy z upadłej dłużnika jest dość trudne, aby nie przegapić swojej szansy, trzeba komunikować się z prawnikami, sędziami, арбитражными kierowników, księgowych i innych wierzycieli. Jeśli zdecydujesz się samodzielnie zająć się tej procedury, to trzeba działać szybko i zgodnie z ustalonym planem.
2
Zapoznanie się z obowiązującymi przepisami spłaty długów w upadłości. Przepisy ustalono, że najpierw są spełnione wymagania osób, w stosunku do których został szkody dla życia lub zdrowia. Dalej idą алиментные zadłużenia, wypłata odpraw i wynagrodzeń. Po oddać dług mogą wierzyciele, którzy uzyskali zabezpieczenie majątku bankruta. Kolejnym etapem rozliczeń płatności w tanich i bardzo fundusze. I tylko po tym, należności mogą szukać innych kredytodawców.
3
Poznaj plan restrukturyzacji długów bankruta, który składa się arbitrażowym zarządzającym, wyznaczonego przez sąd. Według tego dokumentu, dłużnik obowiązany jest rozliczyć się ze wszystkimi wierzycielami w ciągu pięciu lat. Jeśli tak się nie dzieje to przedsiębiorstwa jest przypisany likwidacja, a długi są umarzane poprzez sprzedaż nieruchomości. Należy zwrócić uwagę na to, w jakim terminie będą dokonywane obliczenia oparte na długu.
4
Napisz wniosku do sądu na wymianę syndyka. Jeśli twój wniosek zostanie przyjęty, lubią być zamknięte powołały nowego zarządcy, który zmieni kolejność rozliczania należności z wierzycielami. Być może nowy plan będzie bardziej wygodne dla ciebie.
5
Złóż pozew o uznanie upadłości dłużnika. Jeśli przez długi czas nie zwróci długu, to zalecane jest monitorowanie kondycji finansowej dłużnika. Jeśli pokaże zagrożenie upadłości, należy najpierw powiedzieć o tym. W tym przypadku otrzymasz priorytetowe prawo do ściągania należności.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *