Jak odzyskać dane usunięte z komputera

Nowoczesne dyski twarde są w stanie wystarczająco długo przechowywać usuniętych informacji. Jest to spowodowane faktem, że dane są całkowicie usuwane z powierzchni płytek tylko podczas przepisywania określonych sektorów.

Jak odzyskać dane usunięte z komputera

Trzeba

  • Easy Recovery.

Instrukcja

1
Przystąpić do odzyskiwania skasowanych plików, należy tak szybko jak to możliwe. Jeśli usunięte pliki z dysku niesystemowego sekcji winchester, natychmiast zamknij wszystkie programy zainstalowane na ten rozdział. Staraj się nie wykonywać żadnych operacji na plikach tego dysku lokalnego.
2
Pobierz program Easy Recovery. Wykonaj instalację tego programu na innej partycji dysku twardego. Uruchom program i otworzyć menu Recovery Files.
3
Po otwarciu nowego menu wybierz opcję Recovery Deleted. Jest to konieczne, aby program pełnił wyszukiwanie plików, usuniętych ręcznie. Wybierz partycję dysku, na którym umieszczone zostały usunięte pliki.
4
Zaznacz pole wyboru obok opcji Complete Scan. Głębokie skanowanie trwa dłużej, ale pozwala zwiększyć prawdopodobieństwo skutecznego odzyskiwania informacji.
5
Jeśli interesują cię tylko pliki określonego typu, wypełnij pole File Filter. Wprowadź rozszerzeń plików, wyszukaj które należy wykonać. Ten krok można pominąć, ale korzystanie z filtra znacznie zmniejsza czas wyszukiwania potrzebnych danych.
6
Po przygotowaniu ustawienia, naciśnij przycisk Scan. Proces wyszukiwania zdalnej informacji może zająć od 10 minut do kilku godzin. Jego długość zależy od wielkości dysku twardego i wybranych ustawień skanowania. Poczekaj do zakończenia procesu i otwarcia nowego menu.
7
Sprawdź listę znalezionych plików. Przewiń do pola te z nich, które chcesz przywrócić. Naciśnij przycisk Save. Wprowadź lokalny dysk i folder, w którym zostaną zapisane pliki, które mają zostać przywrócone.
8
Zamknij program Easy Recovery po wykonaniu niezbędnych operacji. Otwórz folder, do którego zostały odzyskane dane. Upewnij się, że pliki są gotowe do użycia i nie uszkodzone.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.