Jak naprawić dawno usunięte pliki

Systemy plików nowoczesnych dysków twardych ułożone są w taki sposób, że informacja jest całkowicie usuwany z nośnika tylko po zastąpieniu pewnych sektorów. Oznacza to, że odzyskać usunięte pliki mogą być w tym przypadku, jeśli winchester był używany mało wydajne.

Jak naprawić dawno usunięte pliki

Trzeba

  • – R-Studio;
  • – Easy Recovery.

Instrukcja

1
Jeśli pliki, które chcesz przywrócić, zostały usunięte stosunkowo dawno, skorzystaj z programem R-Studio. Zainstalować ten program na tej partycji dysku, z którego nie zostanie przeprowadzone odzyskiwanie danych. To zwiększy prawdopodobieństwo pomyślnego wykonania zabiegu.
2
Uruchom program R-Studio i odszukaj w kolumnie Device/Disk odpowiedniej sekcji na raz. Zaznacz go, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie Skanuj. Wpisz w polu Start cyfrę 0, a w polu Size – rozmiar tej partycji. Jego wartość zostanie określona w polu Disk Size.
3
Koniecznie wybierz typ systemu plików tego dysku lokalnego. Znajdź pole Scan View i wybierz opcję Detailed. To zapewni wykonanie głębokiego skanowania sektorów dysku twardego. Po przygotowaniu ustawienia skanowania, kliknij przycisk Scan.
4
Proces analizy wybranej partycji może trwać kilka godzin. Zwykle czas zależy od wielkości wybranego dysku lokalnego. Po zakończeniu skanowania kliknij przycisk Ok.
5
Teraz przejdź do obrabiane sekcja lewym przyciskiem myszy, a następnie kliknij przycisk F5. Poczekaj otworzyć listę znalezionych plików. Zaznacz pola wyboru obok folderów lub plików, które chcesz przywrócić. Znajdź na pasku narzędzi przycisk Recover Marked i kliknij go.
6
Wybierz katalog, w którym zostanie wykonana zapisywanie tych danych. Koniecznie odznacz opcję Skip files with bad sectors. To pozwoli programie spróbować odzyskać dane z uszkodzonych sektorów.
7
Kliknij przycisk Ok i poczekaj na zakończenie działania programu. Jeśli jesteś w stanie odzyskać pliki, ale one okazały się wadliwe, zainstaluj program Easy Recovery.
8
Uruchom go i wybierz polecenie File Restore. Wprowadź uszkodzone pliki i uruchomić proces przywracania.
logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *