Jak przenieść dane z dysku twardego na inny dysk

W celu zwiększenia stopnia bezpieczeństwa informacji, zaleca się skopiowanie ważnych plików na inne nośniki. Przenieść dane z jednego dysku twardego na inny można na kilka sposobów. Czasami wymaga to raz dwa komputera.

Jak przenieść dane z dysku twardego na inny dysk

Trzeba

  • – Śrubokręt krzyżakowy.

Instrukcja

1
Najprostszym sposobem jest podłączenie do jednego komputera pc oba dysku twardego. Wyłącz KOMPUTER i otwórz jednostkę systemową. Najczęściej w tym celu należy wykręcić 2 lub 3 śruby i zdjąć lewą ściankę obudowy. Poznaj dostępne złącza do podłączenia dysków.
2
Wybierz odpowiednie złącze (IDE lub SATA). Podłącz do niego drugi dysk twardy. Połączyć z dyskiem kabel zasilania. Włącz komputer i przytrzymaj klawisz Delete. Zaczekaj, aż uruchomi się menu BIOS.
3
Otwórz zakładkę Boot Options i upewnij się, że pobieranie będzie wykonana jest z głównego winchester. Zmień ustawienia pobierania, jeśli jest taka potrzeba. Zapisz ustawienia BIOS i uruchom ponownie komputer. Poczekaj, aż zakończy się uruchamianie systemu operacyjnego.
4
Otwórz menu „Mój komputer” i zaznacz swój pierwszy dysk twardy. Znajdź pliki, które chcesz przenieść na inny dysk. Kliknij lewym przyciskiem myszy, trzymając wciśnięty klawisz Ctrl. Teraz kliknij na każdego zaznaczonego pliku prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie „Kopiuj”.
5
Otwórz jeszcze jedno okno menu „Mój komputer” i przejdź do listy folderów drugi raz. Zlokalizuj katalog, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie „Wklej”. Poczekaj na zakończenie kopiowania plików. Jeśli chcesz przenieść dane, a nie skopiować, to po wybraniu odpowiednich plików, wybierz opcję „Wytnij”.
6
Jeśli między komputerami jest skonfigurowana sieć lokalna, to można przenieść pliki bez wysuwania dysku twardego. Utwórz na drugim KOMPUTERZE dowolny folder i kliknij na nią prawym przyciskiem myszy. Wybierz opcję „udostępnij”. Zezwól na pełny dostęp (odczyt i zapis) do tego katalogu.
7
Na drugim KOMPUTERZE, naciśnij kombinację klawiszy Win + R i wpisz polecenie \101.10.15.1. Cyfry oznaczają adres IP karty sieciowej drugiego komputera. Po otwarciu listy dostępnych folderów, wybierz nowo utworzony katalog i skopiuj do niego pliki.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.