Jak przenieść pamięć z dysku D na dysk C

Aby programy zainstalowane na komputerze, poprawnie pracował, na logicznym dysku musi być na tyle wolnego miejsca. Jeśli miejsca nie brakuje, można spróbować go uwolnić na różne sposoby.

Jak przenieść pamięć z dysku D na dysk C

Instrukcja

1
Do dystrybucji miejsca pomiędzy partycjami jest używany program Acronis DiskDirectorSuite. Zakłada się, że narzędzie nie uszkadza pliki na dyskach, jednak dla bezpieczeństwa skopiuj ważne dane na nośnik zewnętrzny.
2
Uruchom program i wybierz automatyczny tryb pracy. W lewej części okna w разеделе „Kreatora” zaznacz opcję „Zwiększenie miejsca na dysku”.
3
W oknie „Kreatora powiększenia przestrzeni” zaznacz dysk c: i kliknij „Dalej”, aby kontynuować pracę. W nowym ekranie wybierz D: i kontynuować pracę, klikając „Dalej”. W oknie „Rozmiar partycji” zainstaluj nowy rozmiar D. Aby to zrobić, należy zmienić położenie suwaka lub wpisz dane w polu „Rozmiar partycji”.
4
Ponownie kliknij „Dalej”. System wyświetli okno z nową strukturą dysków. Jeśli jesteś zadowolony, kliknij „Zakończ”, jeśli chcesz anulować zmiany, użyj przycisku „Wstecz”. W ostatnim oknie kliknij przycisk w postaci flagi szachy kolory, po czym program rozpocznie pracę.
5
Domyślnie na dysku c: znajduje się plik stronicowania – miejsce, dokąd Windows zapisuje pośrednie wyniki obliczeń i najbardziej poszukiwane dane. Aby zwolnić miejsce na dysku, plik stronicowania można przenieść na inny dysk logiczny.
6
Wywołaj menu kontekstowe klikając prawym przyciskiem myszy na ikonę „Mój komputer” i zaznacz opcję „Właściwości”. W sekcji „Wydajność” karta „Zaawansowane” kliknij „Ustawienia” i znowu przejdź do zakładki „Zaawansowane”.
7
W sekcji „pamięć Wirtualna” kliknij „Edytuj”. Zaznacz kursorem dysk i w sekcji „Rozmiar pliku stronicowania…” przypisz „Bez pliku stronicowania”. Naciśnij „Set”, aby potwierdzić zmiany. Następnie wybierz dysk D i w tym samym dziale ustawić minimalny i maksymalny rozmiar pliku stronicowania. Minimalny rozmiar zaleca się przyjmować w 1,5 razy większe ilości pamięci RAM zainstalowanej w komputerze.
8
Przed zmianą miejsca, oczyścić dysk z plików tymczasowych. W menu „Start” wybierz „Szukaj” i wpisz „Pliki i foldery”. W polu wyszukiwania wpisz temp, obszar wyszukiwania przypisać dysk i w zaawansowanych ustawieniach wybierz „Szukaj w folderach systemowych”, „Szukaj ukrytych folderów” i „Wyszukiwanie w podfolderach”.
9
Otwórz znajdujący folder o nazwie Temp i Temporary Internet FilesContent.IE5 i usunąć ich zawartość – w ten sposób można zwolnić dużo miejsca na dysku systemowym.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.