Jak odzwyczaić się od palenia dziecka

Znaczącą część dorosłych palaczy stanowią ludzie, пристрастившиеся do tego złego przyzwyczajenia jeszcze w dzieciństwie. Jeśli za wziął papierosa i dziecko, musimy działać natychmiast i zdecydowanie. Rzucić w dorosłym życiu będzie mu znacznie trudniej.

Jak odzwyczaić się od palenia dziecka

Instrukcja

1
Aby zacząć walczyć z dziecięcą paleniem tytoniu, należy najpierw zidentyfikować obecność u dziecka tego nawyku. Całkiem możliwe, że w jego kieszeni, w portfelu nie znajdziesz ani papierosów, ani zapalniczek – może to wszystko brać u znajomych. Przy tym mały palacz zrobi wszystko, aby żadnych dowodów nie znaleziono. Znacznie bardziej pewny znak – zapach tytoniu. Może on pochodzić od samego dziecka, jak i jego rzeczy. Jeśli z jego ust табакомм nie pachnie wcale, a odzież ten zapach emanuje, to znaczy, że on nie pali sam, ale przez długi czas znajduje się w pobliżu дымящими rówieśnikami. To też jest szkodliwe.
2
Nie pokazuj zdjęcia płuc palacza – wśród uczniów panuje plotka, że te zdjęcia są fałszywe i stworzony w celu zastraszenia. Nie krzycz na dziecko, nie należy go karać, straszyć pójściem do psychiatry – to tylko zwiększają jego dążenie do zakazanego owocu.
3
Głównym powodem, aby zacząć palić, dla dzieci jest chęć wyglądać dorosłych. Ale dziecko na pewno chce nie tylko dorosnąć, ale i szybko wydorośleć. Wyjaśnij mu, że drugie u tych, którzy zaczęli palić w młodym wieku, nie uda się. Podaj przykłady znajomych, którzy znaleźli się w takiej sytuacji. To czasem bywa w zupełności wystarczy.
4
Innym argumentem, który może zabrać na pokład rodzice, może stać się dziecinne pragnienie, aby stać się silnym. O tym, że słabych dzieci rówieśnicy uczą pokory, wyjaśnić dziecku nie trzeba – on to wie i sam. A to o tym, że z papierosem można pozostać słaby na zawsze, może i nie domyślać. Wyjaśnij mu to.
5
Dziewczyny nie mogą postępować oba poprzednie argumenty. Nie wszyscy starają się być silny i wysoki, a wiele z nich słyszałem od koleżanki, że nikotyna pomaga schudnąć. Powiedz córce, że od takiego sposobu redukcji masy ciała szybko starzeje się skóra, zwłaszcza na twarzy. Pokaż jej zdjęcia dziewczyn, których palenie zrobił podobne do starych bab już w 25-letnim wieku. Powiedz, że kobiet palących niechętnie biorą za mąż, zwłaszcza wysocy i silni mężczyźni niepalący.
6
Powiedz, że palacze dzieci i tak wygląda śmieszne, карикатурными nastolatkami, a solidny dorosły człowiek pozostaje bez papierosów. Ознакомьте dziecka z pojęciem kompleksu niższości – niech призадумается, nie, czy odnosi się to i do niego. Zwróć jego uwagę na palących dzieci-zbłąkanych, zapytaj, wyglądają, czy są one, jego zdaniem, starszymi. Następnie jak coś dajcie mu przykłady naukowców, sportowców, którzy nie palą.
7
I najważniejsze: jeśli palisz sami, skończysz z tym niezwłocznie. W przeciwnym razie wszelkie próby odzwyczaić od palenia syna lub córkę okażą się nieskuteczne.
logo
Kategoria:
Zdrowie dziecka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.