Jak oduczyć psa jest kał

U wielu psów mają zwyczaj jeść na ulicy fekalia i prowadzić tym kochających właścicieli w przerażenie. Jeśli nie chcesz, aby zwierzę po zjedzeniu kolejnego znaleziska uciekł polizać cię w twarz, należy na czas odzwyczaić go od tej zły nawyk.

Jak oduczyć psa jest kał

Trzeba

  • – krowi flaki albo lek na jego podstawie;
  • – kiszona kapusta;
  • – kapusta morska;
  • – olej z ryb;
  • – lek Deter;
  • – czerwony pieprz i ocet.

Instrukcja

1
Копрофагия (jedzenie kału) jest naturalnym zachowaniem dla psów. Matka zjada odchody swoich dzieci, dopóki ich karmienia jej mlekiem (dlatego właściciele suk częściej cierpią z powodu takiego zachowania swoich любимиц). Zdaniem niektórych зоопсихологов, młodych psów kał przypominają one przede pokarmów stałych – ciepłe полупереваренную masę, którą отрыгивала im matka.
jak odzwyczaić spitz szczekać
2
Najpierw pokaż psa do weterynarza – jedzenie kału może oznaczać, że zwierzę źle przyswaja jedzenie, brakuje mu żadnych enzymów, a także wskazywać na rozwój choroby.
oduczyć psa szczekać
3
Zmień dietę psa, spróbuj ją karmić małymi porcjami, ale często. Podajcie zwierzęcia surowego krowiego flaki (krowi żołądek), dodaj jej do jedzenia łyżki kiszonej kapusty, oleju rybnego lub kapusty morskiej. W weterynaryjnych aptekach można też kupić w proszku na bazie mleka krowiego żwacza. Istnieją specjalne tabletki Deter, które pomagają poradzić sobie z problemem jedzenia kału.
pies zjada na ulicy jak odzwyczaić
4
Zastanów się, czy wychowujecie psa. Czy nie za surowo defekt szczeniaka, który nie doczekał się spacery i zrobił swoje sprawy w swoim ulubionym dywanie? Młody pies może jeść kał, aby zatrzeć ślady „zbrodni” i uniknąć kary.
jak nauczyć амбуля szczeniaka wolnym stanowisku
5
W walce z zgubny zwyczaj pomoże zwykły дрессура. Jak tylko zauważysz, że pies chce jeść kał, powiedz „Nie!” lub „Fuj!”, подзовите zwierzę do siebie. Nie zapomnij, aby chwalić psa za wykonanie polecenia.
jak oduczyć psa wyć
6
Przed spacerem z psem spacer po waszej rzekomej trasie i posypać wszystkie zauważone kał papryką lub polać octem. Taki sposób pomoże szybko oduczyć psa jest kal.
7
Jeśli pies poluje na odchodami kota, należy je umieścić tacę w niedostępnych dla psa miejsce – na przykład za szafą. Można również wymyślić pokrywę i zrobić kocie toaleta w postaci domku, gdzie przeciekają nam kot, ale nie zmieści się duży pies.
8
Zwykle psy przestają jeść kał w wieku rok – półtora roku. Proszę o cierpliwość. Najprawdopodobniej nałóg psa odbędzie się sama sobą.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.