Jak oduczyć psa gryzienia tapety

Psy, zwłaszcza młodzi, badają świat, próbuje wszystko smakuje wszystko: linoleum, meble, tapety. Jeśli w odpowiednim czasie nie odzwyczaić psa od tego zajęcia, to może przekształcić się w „hobby”. Po prostu karanie zwierzaka, możesz nie osiągnąć żadnych wyników. W twojej obecności pies będzie się zachowywał przyzwoicie, a gdy będzie sama, kontynuuj zepsuć wnętrze. Lepiej starać się zrozumieć motywy zwierząt, dowiedzieć się przyczyny jego złe nawyki i delikatnie, ale stanowczo zająć się wychowaniem.

Jak oduczyć psa gryzienia tapety

Trzeba

  • – zabawki, kości dla psów i inne przedmioty, których nie szkoda zepsuć;
  • – przysmak dla zachęty.

Instrukcja

1
Zadbaj o swojego zwierzaka przedmiotami, które można bezkarnie psuć. Rzecz w tym, że pragnienie, aby coś żuć założone w psach na instynktownym poziomie. Pasja do tapet można wyprzeć się zabawkami lub specjalne kostki, продающимися w sklepie zoologicznym. Kup kilka różnych przedmiotów i dać psu do zrozumienia, że można je skubać. Jeśli ona wyłaczał uwagę na przedmioty, pochwal go i поощрите przysmak.
pies gryzie kable jak odzwyczaić
2
Kup psu suplementy diety, jeśli interesują nie tyle tapety ile известка pod nimi. Psy, zwłaszcza szczenięta, mogą skubać известку, aby uzupełnić niedobór w organizmie witamin i mikroelementów. Zakup witamin należy skontaktować się z weterynarzem, bo jeśli pomylisz się ze składem preparatu, może to spowodować гипервитаминозу.
jak oduczyć psa gryzienia mebli
3
Rozprowadzić tapety musztardą, piekące lub nałożyć na nich specjalny bezbarwny mieszanka, продающуюся w sklepie zoologicznym. Ten sposób jest dobry tym, że kara będzie pochodzić od ciebie, i jak by od najniższej rzeczy.
jak odzwyczaić jamnika skubać
4
Więcej komunikować się z psem: spaceruj, biegaj, graj. Przecież zwierzę może gryźć tapety, po prostu próbuje bawić się, jeśli mu nie poświęcają wystarczająco dużo uwagi.
jak oduczyć psa kąsać ręki
5
Pokaż psa do weterynarza, jeśli zaczęła skubać tapety na skutek stresu lub nerwicy. Należy usunąć przyczynę zaburzenia, aby zachowanie psa wróciło do normy.
jak oduczyć psa jest odchody
6
Przejdź do kary, jeśli pies jest wszystko w porządku ze zdrowiem, są to zabawki, ale ona nadal gryźć tapety, pomimo twoich protestów. Być może pies przebywa w pewności, że strona główna w domu i specjalnie ignoruje wszystkie swoje wysiłki, aby pokazać swoją dominację. Przecież zgodnie z prawem wilka roje przywódca ma prawo robić, co mu się podoba. W tym przypadku psa należy przekonać. Karać należy surowo, ale nie brutalnie. I nie tylko wód wpływem wybuchu gniewu, a za każdym razem, gdy pies zacznie swoją niszczycielską działalność.
Należy zwrócić uwagę
Jako rozpraszających przedmiotów nie pozwól psu stare ubrania lub buty. Jeśli pupilowi cieszyć się gryźć stare buty, może przełączyć się na nowe buty. Karcić psa należy tylko w chwili popełnienia „przestępstwa”, w przeciwnym razie może ona po prostu nie rozumie, co zrobiła nie tak.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.