Jak oduczyć psa gryzienia rzeczy

Zwykle gdy małego szczeniaka tylko biorą w rodzinę, zaczyna się „próbować” na smak wszystko, co tylko można покусать. Jeśli w odpowiednim czasie nie zająć się wychowaniem, to pies bardzo szybko перегрызет u ciebie w domu wszystko.

Jak oduczyć psa gryzienia rzeczy

Instrukcja

1
To nie tyle z ciekawości, ile rozrywka dla szczeniaka, który z czasem po prostu przechodzi w nawyk. Regularne kara psy po każdego takiego wykroczenia nie doprowadzi do wybranej wyniku. Powodem jest to, że instynkt żucia założony w genach u psów i od nich nie zależy.
2
Każda kara rozumiana psem nie zakazu jako takiego w ogóle, a jak bana na to, że rzeczy można skubać obok właściciela. Odpowiednio, jak tylko odejdziesz, ponownie zajmie za swoje. Zazwyczaj to przekłada się u gospodarza w złość na to, że zwierzę jest bardzo „głupiego”. Maksimum co można osiągnąć karą, to to, że ona przestanie gryźć uszkodzony przedmiot i zacznie skubać na coś innego. Jak jednak zmusić zwierzę od tego nawyku?
3
A rozwiązanie polega na tym, że nie trzeba отучать psa od tego, jak pokazać jej, że można gryźć, a co nie. Dla tego psa trzeba dać zabawki, z którymi będzie mogła grać. Покусав kilka razy zabawki i nie otrzymując za to burę, zrozumie, że zwrócić uwagę na pozostałe przedmioty po prostu nie interesuje.
4
Jednak, dopóki zwierzę nie przyznał się do własności swoich zabawek, nie można jej długo zostawiać samej. Gdy idziesz, na pewno zamykaj psa w osobnym pokoju obok z zabawkami.
5
Kiedy jesteś w domu, kątem oka uważaj, co robi pies. Gdy ona bawi się ze swoimi zabawkami, to koniecznie поощрите i pochwal go. Jeśli jest zajęta czymś innym, nie trzeba go krytykować, ale po prostu staraj się przyciągnąć jej uwagę. W rezultacie pies z czasem powstaje odruch warunkowy. Za każdym razem, gdy ona bawi się zabawkami – ją chwalą.
6
Dla zabawek zaleca się użyć materiału, który trudno разгрызть – twarda guma, skóra, itp. Można użyć specjalną gumową kość, piłkę itp. Nigdy nie używaj do zabawek stare ubrania, tak jak po jej „zniszczenia” pies, jak gdyby nic się nie stało, podjąłby się za nową.
logo
Article Categories:
Opieka i wychowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *