Jak oduczyć psa żebrania

Większość właścicieli stara się karmić zwierzęta smaczne i zróżnicowane jedzenie. Jednak pies bardzo często попрошайничает, bez względu na liczbę съедаемой żywności. Odzwyczaić zwierzę od takich nawyków jest możliwe samodzielnie.

Jak oduczyć psa żebrania

Instrukcja

1
Pozwól psa do określonego miejsca karmienia. Dziś w sklepach zoologicznych szeroki wybór naczyń i akcesoriów, które pomogą wyposażyć w pełną „stołówkę” dla twojego domowego pupila. Pies musi się przyzwyczaić do tego, że dostaje jedzenie dokładnie w tym miejscu. W tym przypadku nie wystąpi nawyki prosić o coś w innych miejscach. W tym przypadku dyscyplina zależy przede wszystkim od was: warto kilka razy nakarmić zwierzaka z rąk, a on na pewno zacznie żebrać dalej.
strach przed ostrych dźwięków u psów
2
Należy uważać, aby zwierzę było zawsze сыто. Staraj się zrobić dietę swojego zwierzaka maksymalnie urozmaicone i pełnowartościowe. Wymagać od wygłodniałego psa nie żebrać – трудновыполнимая zadanie. Nawet jeśli dasz jakieś produkty ze swojego stołu, nie rób tego podczas posiłku. Uchylenie określoną porcję i zabierz ją psu trochę później, na jej miejsce. Wkrótce zwierzę zrozumie, że nie ma sensu prosić o jedzenie wcześniej tego.
jak oduczyć szczeniaka husky gryzienie
3
Nie należy pozwalać osobom postronnym ludziom karmić psa, zwłaszcza z rąk. Nawet jeśli są to członkowie rodziny, a proponowane przez nich jedzenie jest najsmaczniejsze. Prędzej czy później zwierzaka zrozumie, że nie wszystkie okoliczne wspierają się do ustalonych zasad, i dla niego zawsze znajdzie się smakołyk.
jak oduczyć psa wyć
4
Spróbuj sprowokować psa. Rozłożyć w dostępnych jej ogólnej produkty, które ona może łatwo ukraść. Jednak podczas próby, aby to zrobić natychmiast пресекайте ta akcja. Oczywiście, pokonać zwierzę w żadnym wypadku nie wolno: surowy ton i niezadowolenie, wyraźny wyraz twarzy, już pozwolą psu do zrozumienia, że tak robić nie wolno. Nie mniej ostro zabrania wybrać coś na ulicy, ponieważ w tym przypadku nie chodzi już nie dyscypliny, a dotyczące bezpieczeństwa podstawowego zwierzaka.
jak oduczyć psa do ataku na koty
Porada
Spróbuj ignorować psa, kiedy ona попрошайничает. Odwróć się od niej i nie reagować na nic. Po pewnym czasie zwierzę zrozumie, że jest mało prawdopodobne, aby domagać się od jedzenia ze stołu.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.