Jak odpalić VAZ 2107 zimą

W zimie, w nocy są silne mrozy. W wyniku czego na dobry samochód może się nie uruchomić. Od razu panikować i uciekać się do pomocy техслужб niekoniecznie. Można poradzić sobie własnymi siłami.

Jak odpalić VAZ 2107 zimą

Instrukcja

1
Często zimą kierowcy wpadają w taką nieprzyjemną sytuację: musimy gdzieś iść, a samochód nie chce zapalić. Najprawdopodobniej w nocy były silne mrozy. W wyniku czego rozładowana bateria. Nie warto wpadać w panikę. Powodować wózek widłowy i zawieźć „siódemce” w myjni na kosztowne naprawy nie spiesz się. Można to zrobić bez mechaników samochodowych.

Po pierwsze zajrzyj pod maskę. Zdjąć zaciski akumulatora i sprawdź poziom jego naładowania. Kontrolka powinna świecić jasno (lub chociaż słabo). W przeciwnym razie nie można odpalić auta.

2
Poproś przejeżdżających obok kierowców od ich akumulatorów ładowanie telefonu. Jeśli maszyny nie ma w pobliżu, skontaktuj się z pomocą do przechodniów. Niech was przekonać. W tym czasie wycisnąć pedał sprzęgła do oporu, po czym przełącz się z biegu pierwszego na drugi. Samochód zaczyna się trochę trząść, ale wkrótce zaczyna. Możesz spokojnie można dojechać do warsztatu i naładować akumulator.
3
W przypadku, gdy wskaźnik stanu akumulatora świeci jasno, to znaczy, że sprawa w świecach zapłonowych. Często zimą w nocy są silne mrozy. Prawdopodobnie wyciekły olej na świece. W tym przypadku trzeba je odkręcić i przeczyścić.
4
Najpierw zdejmij rurki ze świec zapłonowych. Proszę zaznaczyć je cyframi jeden, dwa, trzy i cztery, a następnie w tej samej kolejności założyć z powrotem. Następnie wykręcić świece w jednej. Osusz je na ogniu, wytrzeć do sucha i wyczyścić. Luz powinien być około jeden-dwa milimetry, nie więcej, bo świeca nie będzie wydawać odpowiednią iskry dla zakładu. Po wykonanej pracy samochód ruszy bez problemu.
Należy zwrócić uwagę
Po tym jak popchnęły i założyli samochód, można dostać się do miejsca docelowego. Ale nie zapominaj, że bateria jest rozładowana. Jeśli silnik zagłuszyć, więcej się go w podobny sposób nie założysz.

logo
Article Categories:
Marki samochodów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *