Jak odpalić skuter bez klucza

„Skuter” w tłumaczeniu z języka angielskiego znaczy „suwak”, a jego konstrukcja charakteryzuje się wysokim stopniem mobilności i zwrotności. Najczęściej do uruchamiania silników w skuterze jest używany kluczyk, jednak dostęp do niego jest nie zawsze.

Jak odpalić skuter bez klucza

Instrukcja

1
W życiu zwykłych motocyklistów czasami zdarzają się sytuacje, kiedy trzeba odpalić skuter bez klucza, gdy ten zostanie zgubiony lub uszkodzony. Oczywiście, pierwszą rzeczą, którą należy zrobić w tej sytuacji – to wyprodukować nowy klucz lub naprawić stary. Do tego albo zabierz skuter do specjalisty, albo samodzielnie zdemontować stacyjka do rdzenia. Przy czym wszystkie elementy do małych części, owinąć w papier lub pozostawić w obudowie, a następnie nadal udaj się do specjalisty kluczy.
2
Jeśli motocyklista uderza w sytuacji, gdy nie ma możliwości zwrócić się do specjalistów, na przykład, w przypadku uszkodzenia elektryczne w warunkach polowych, uruchamianie silnika bez kluczyka staje się koniecznością. Ponieważ urządzenie skuter nie przedstawia specjalnych trudności, aby uruchomić silnika można skorzystać z metody z użyciem śrubokręta.
3
Najpierw uzyskaj dostęp do zamku zapłonu, zdejmując przednią obudowę lub przedni panel. Do tego na górze i na dole panelu od kolumny kierownicy znajdź śruby i zdemontować je. Następnie delikatnie podważyć i zdjąć plastikowe panele, które zamykają cylinder stacyjki.
4
Weź płaskiego śrubokręta i ostrożnym ruchem wbij młotkiem w rdzeń stacyjki. Powoli obróć śrubokręt w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, obracając tym samym rdzeń zamku do oporu. W tym przypadku działanie śrubokręta będzie podobny do działania klucza.Czasami obracać należy do skrajnego położenia, krótko, na jeden krok, tym samym zapewniając bezpieczeństwo podczas uruchamiania silnika. Inaczej skuter może „dobry start” nieoczekiwanie dla ciebie.
5
Zastosowanie śrubokręta nie gwarantuje stuprocentowej uruchomieniu silnika i może spowodować uszkodzenie stacyjki. Aby uniknąć takich problemów wcześniej zadbaj o organizowaniu dwóch kluczy zapłonu.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.