Jak oddać krew na hormony

Aby zrozumieć przyczyny niepłodności lub innych zaburzeń hormonalnych, należy oddać krew na hormony. Bardzo ważne jest przy tym przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza i przyjść dokładnie w wyznaczony dzień, ponieważ zawartość hormonów w krwi stale się zmienia. Od tego, jak dobrze będzie diagnoza, w dużej mierze zależeć będzie skuteczność leczenia.

Jak oddać krew na hormony

Trzeba

  • – skierowanie od lekarza.

Instrukcja

1
Jeśli wyznaczono oddać badanie FSH (hormon folikulotropowy), przyjdź do gabinetu zabiegowego na 3-8 lub 19-21 dzień cyklu, koniecznie na czczo. Należy pamiętać, że pierwszym dniem cyklu jest pierwszy dzień miesiączki. Mężczyźni mogą oddawać analiza ta w każdy dzień, ale również nie mniej niż 10 godzin po posiłku.
2
Dokładnie tak samo, na pusty żołądek, na 3-8 lub 19-21 dzień po rozpoczęciu miesiączki oddać badanie na hormon LH (lutropiny). Dla lekarza ważne jest, aby określić stosunek tych dwóch hormonów, od tego zależy owulacja i edukacja ciałko, normalnie to powinno być od 1,5 do 2.
3
Jeśli wyznaczono oddać krew na prolaktynę, zwróć uwagę, należy go zrobić w 1 i 2 fazie cyklu miesiączkowego, aby porównać wyniki. Oddać analiza rano, koniecznie na czczo, przed pobraniem krwi położyć około 30 minut (lub, co najmniej, spokojnie usiądź).
4
Krew na estradiol może być oddany w każdy dzień, ale należy zwrócić uwagę, przy tym lekarz będzie oceniać zgodność danych z analizy przepisów wartościami dla tego dnia cyklu i nastawienie na poziom testosteronu.
5
Badanie krwi na progesteron rób na 19-21 dzień cyklu. Pamiętaj, jeśli twój cykl trwa nie standardowe 28 dni, a o wiele więcej lub mniej, wyniki mogą się znacznie różnić się od przepisów (lekarz powinien wziąć pod uwagę przy wyznaczeniu dnia analysis).
6
Aby zrobić test na testosteron, DHEAS-siarczan, tyroksyna, przeciwciała TSH, nie czekaj określonego dnia lub czasu, można nawet zjeść przed tym, jak iść do gabinetu zabiegowego.
7
Przed tym jak oddać krew na TOR wolny (Trójjodotyronina wolna), położyć co najmniej 30 minut, aby się uspokoić. Nie zapomnij, analiza bierze się na czczo.
8
Aby uzyskać zniekształcony wynik, poziom hormonu TSH (tsh) oddać koniecznie na czczo, z rana.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.