Jak obronić się od chorób

Powietrze, którym oddychamy, a także otaczający nas ludzie mogą stać się źródłem poważnych chorób. Aby wykluczyć wszelkie prawdopodobieństwo uzyskania grypy lub przeziębienia, należy zadbać o ochronę swojego organizmu.

Jak obronić się od chorób

Instrukcja

1
Staraj się nie wejść w bliski kontakt z ludźmi, którzy w tej chwili простужены lub chory na coś innego. W przypadku takich chorób jak grypa, choroby układu oddechowego lub przy innych infekcjach wirusowych, pacjenci muszą nosić opatrunki. Przekonajcie się w tym swoich przenoszących chorobę krewnych lub znajomych, z którymi trzeba rozmawiać na każdy dzień.
2
Nie używaj rzeczy osobiste pacjenta, w tym odzież, ręczniki, papierosy, telefon itp. Jeśli będziesz musiał pożyczyć któreś z tych przedmiotów, należy umyć ręce wodą z mydłem po jego zastosowaniu. Myj ręce przed jedzeniem, niezależnie od tego, z czym oni angażują się w kontakt.
3
Trzymaj się z dala od zwierząt, które mogą być nosicielami chorób. To, przede wszystkim, bezpańskie koty i psy. Staraj się nie korzystać z słodkie i pachnące perfumami i alkoholu w okresie letnim, aby nie przyciągać owady. Jeśli masz zwierzęta, to koniecznie zróbcie im niezbędne szczepienia według zaleceń lekarza weterynarii.
4
Zapobiega infekcjom skóry różnymi infekcjami. Codziennie brać prysznic i dokładnie przetrzeć skórę w obszarze nóg, pach i narządów płciowych: te części ciała mają tendencję utrzymać wilgoć i staje się korzystnym środowiskiem dla rozwoju bakterii.
5
Wizyta u dentysty nie rzadziej niż raz w roku, do badań lub leczenia twoich zębów. Myj je co najmniej raz na dobę. Codziennie używaj nici dentystycznej i płukać usta po każdym posiłku.
6
Jedz tylko świeże produkty. Przed zakupem upewnij się, że ich okres przechowywania nie upłynął. Otwarte opakowania należy przechowywać wyłącznie w lodówce. Myć przed jedzeniem owoce i warzywa.
7
Wzmocnij swój organizm. Ćwiczyć, ćwiczyć rano. Przemyć zimną wodą i częściej chodzić na powietrzu, aby hartować układ odpornościowy. Bierz witaminy i mikroelementy.
logo
Kategoria:
Choroby

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.