Jak obliczyć za pobraniem

Wysyłając tę paczkę lub przesyłkę za pobraniem, trzeba dobrze orientować się w skrzynkach tempach i w skomplikowanym systemie płatności, który stosuje się w tym resorcie. Na przykład, jeśli jesteś właścicielem sklepu internetowego i wysyłasz towar klientom, korzystając z właśnie z usług poczty, to bez umiejętności liczenia kosztów przesyłek będziesz stale ponosić niech małe, ale jednak straty.

Jak obliczyć za pobraniem

Instrukcja

1
Zważ ten przedmiot, który zamierzasz wysłać pocztą, najlepiej już zapakowane, i zapisz go dokładny (aż do g) waga. Miej pod ręką kod pocztowy odbiorcy twojej przesyłki i wartości nominalnej wysyłanego towaru (bez wysyłki). Deklarowaną wartość przedmiotów trzeba będzie też kalkulować w góry, jak i od niej zależy cena przesyłki cenne przesyłki lub paczki.
2
Skorzystaj z automatycznym тарификатором do krajowych lub międzynarodowych (w zależności od tego, gdzie zamierzasz wysłać towar) przesyłek. Można go znaleźć na oficjalnej stronie-Mail Rosji w dziale „usługi”. Aby uzyskać pierwszą niezbędną dla naszych obliczeń kwotę, wybierz w wyświetlonym oknie założeniami taryfikatora rodzaj przesyłki (cenne paczka lub paczka), a także wprowadzić pocztowy miejsca docelowego, wagi przesyłki i jego wartość.
3
Dodajmy do uzyskanych za pomocą założeniami taryfikatora wysokości 18%. W tym przypadku, jeśli płacisz za wysyłkę gotówką, a nie znaczkami pocztowymi (tak jest prawie zawsze), oprócz najniższej kosztów według taryfy pobierana jest jeszcze VAT. Dotyczy to tak samo jak najniższej kosztów wysyłki i ubezpieczenia zbierania, który również wyliczana jest automatycznie тарификаторе.
4
Należy pamiętać również jeszcze dwa artykuły przepływu, z którymi można spotkać się podczas wysyłania cennych paczki lub przesyłki. Pierwsza z nich – płatność weryfikacji załączniki zgodnie z wykazem, której wartość zmienia się tylko w zależności od regionu, w jednym mieście zawsze będzie taka sama. Po drugie – koszty opakowania, którą prawdopodobnie będzie można kupić w tym samym urzędzie pocztowym, z którego wyślesz tę paczkę lub przesyłkę. Łącznie wszystkie te wartości i dadzą całkowity koszt opłat pocztowych, którą trzeba doliczyć do wartości nominalnej towaru i włączyć za pobraniem, jeśli przesyłka odbywa się na koszt kupującego.
logo
Kategoria:
Finanse osobiste

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.