Jak obliczyć korzystne dni

Definicja sprzyjających dni do poczęcia odgrywa dużą rolę przy planowaniu upragnionej ciąży. Tak kobieta ma okazję nie tylko dziecko, ale i rozwiązać niektóre istniejące problemy z odtwórczych zdrowiem, a nawet zaplanować narodziny dziecka na czas określony.

Jak obliczyć korzystne dni

Trzeba

  • – termometr medyczny.

Instrukcja

1
Najbardziej korzystny okres dla poczęcia – czas bezpośrednio przed owulacją, w czasie i bezpośrednio po niej – komórka jajowa pozostaje realną i może być zapłodniona w ciągu dnia po wyjściu z jajników, ale najlepsze warunki do poczęcia – pierwsze 12 godzin po tym.
2
Najprostszym sposobem określenia korzystnych dni do poczęcia staje się codzienne pomiar odbytnicy temperatury. Do tego trzeba codziennie w tym samym czasie mierzyć temperaturę w odbytnicy, najlepiej ртутным termometr – nie wstając z łóżka rano, i tylko w przypadku braku zapalnych i chorób zakaźnych. Owulacja jest ten moment, kiedy odbytnicy temperatura wzrasta powyżej 37°c i pozostaje na tym poziomie stabilny.
3
O zbliżaniu się owulacji może świadczyć zmiana charakteru wydzieliny z dróg rodnych – ale ta metoda działa tylko u kobiet nie cierpiących na procesy zapalne w nich, w tym i молочницей. Przed owulacją, w czasie której zapłodnienie jest najbardziej prawdopodobne, ilość śluzu wzrasta i staje się bardziej płynnej.
4
Określanie korzystnego czasu dla poczęcia możliwe również przy użyciu diagnostyki laboratoryjnej – przeprowadza się badanie poziomu hormonów płciowych we krwi kobiety. Przed owulacją następuje wzrost zawartości estrogenu do wartości szczytowej, a maksimum wskaźnika podkreśla się 24 godziny przed nią, a następnie poziom estradiolu stopniowo zmniejsza się. Jednocześnie należy zbadać poziom hormon folikulotropowy, hormonu lutenizującego, progesteronu, hormonów tarczycy.
5
Również korzystny czas dla poczęcia można określić po przeprowadzeniu szeregowego obserwacji przez jajniki kobiety podczas badania ultrasonograficznego w ciągu wszystkich dni od momentu rozpoczęcia kolejnego krwawienia miesiączkowego i do momentu wyjścia komórki jajowej z jajnika.
6
Najbardziej wiarygodnym sposobem ustalenia korzystnego czasu dla zapłodnienia komórki jajowej staje się kumulatywne stosowanie wszystkich tych metod. Polecam korzystanie z tego lub innego sposobu, aby wyjaśnić zasady wykonywania i przygotowania do badań musi tylko wykwalifikowany lekarz-ginekolog.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *