Dlaczego uważa się, że nie można strzyżenia dla kobiet w ciąży

Istnieje kilka i przesądów związanych z ciążą, a jedną z nich jest zakaz koszenia. Wytłumaczenie tego może być kilka, ale żadna z nich nie można nazwać człowiekiem. W zasadzie dziecku i mamie nic nie grozi.

Dlaczego uważa się, że nie można strzyżenia dla kobiet w ciąży
Jedną z przyczyn tego, że nie można strzyc włosy dla kobiet oczekujących narodzin dziecka, jest stwierdzenie, że w tym przypadku znikają siły, niezbędne do korzystnych porodu. We włosach ukryte centrum witalności i utraty jakiejś części włosów, kobieta odbywa się słabsze. Czasami wypowiada się założenie, że można ją skrócić życie i dziecko urodzi się bez tchu. Wszystkie te obawy nie mają pod sobą medycznego podłoża, a co za tym idzie, można je uznać za wątpliwe.

Ale w dawnych czasach w to mocno wierzył – dziewczyny отращивали włosy, заплетая je w gruby warkocz. Po ślubie ta kosa dzieliła się na dwie części, co oznaczało, część swojej siły życiowej kobieta przekazuje swoim dzieciom. Dlatego na Rusi włosy nie kosili, bo to oznaczało zmianę swojego losu, często nie na lepsze. Zamężne kobiety zostały zawijania swoje włosy wokół głowy i chowali je od cudzych poglądów pod кокошниками i szale. Podczas snu długa i gęsta kosa mogła ukryć małego dziecka, chroniąc ją przed zimnem. Wierzono, że i zdrowie kobiet zależy od długości i stanu włosów. I w dzisiejszych czasach zdrowe, długie i lśniące włosy świadczą o tym, że kobiety wszystko w porządku ze zdrowiem.

Opinia fryzjerów na ten temat jest całkiem zrozumiałe – zmienić fryzurę w czasie ciąży nie ma sensu. Włosy nie będą znajdować się w nową fryzurę, a jeśli zdecydujesz się je podciąć, to kolor może być najbardziej nieoczekiwane. Wszystko to ze względu na zmiany hormonalne, które narusza struktury włosów mogą nie tylko niewłaściwie zareagować na malowanie, ale i zacząć falowania, jeśli wcześniej były proste, i odwrotnie. Okres inkubacyjny ma sens tylko przycinać końcówki włosów, подравнивая ich.

Kolejnym wyjaśnieniem, że kobiety powinny mieć długie włosy, jest opinią położnych. Raz po porodzie dochodzi do zmian w warstwie podskórnej związane z opracowywaniem melaniny – na twarzy mogą zostać żółto-brązowe plamy. Aby do tego nie doszło, niektóre położne do tej pory sprawiają, że położnych przetrzeć twarz włosami, a kiedy oni tego nie mogą zrobić, to wykonywać wszystkie ruchy samodzielnie.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.