Jak nosić pointe

Pointe różnią się od zwykłych butów obok cech, jak i ich podstawowy cel – ustalenie stopy w określonej pozycji podczas tańca. Istnieją specjalne zasady noszenia tych torebki i butów.

Jak nosić pointe

Trzeba

  • – pointe;
  • – młotek;
  • – dwie wstążki satynowe;
  • – panewki w pointe;
  • – igła z nitką

Instrukcja

1
Kupując pointe u indywidualnego mistrza lub w specjalistycznym sklepie, załóż je. Skarpety пуантов – pudełko – musi być twarde i wąskie, a sam but – mocno обхватывающим przerwa. W przeciwnym razie taniec w wolnych na nodze pointach spowoduje nierównomierne obciążenia na palce, co grozi upadkami i urazami.
2
Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że dopiero co zakupione pointe raz zakładać nie wymagają określonego przygotowania. Jeśli nosek jest bardzo okrutny – mash go młotkiem, dopóki nie nabędzie odpowiednią miękkość. Zazwyczaj takie buty wykonane są indywidualne kreatora, korzystając z technologiami tradycyjnymi. Nowoczesne sam fabryczne produkcji sprawiają, że bardziej miękkie pointe, które można rozciągnąć po prostu rękami.
3
Następnie przyszyć do пуантам wstążki satynowe dla bardziej precyzyjnego montażu na nodze. Ich szerokość powinna być 3-5 cm, a długość do 2 m Szyta złożoną na pół taśmę do pięty balet buty. Można umieścić ją wewnątrz пуанта – pod piętą i przyszyć po bokach. Taka metoda jest odpowiednia dla tych, którzy mają wąskie przerwy, wymaga dodatkowego mocowania.
4
Używaj specjalnymi wkładkami, aby nogi w baletowej butów było bardziej komfortowo. W specjalistycznych sklepach można kupić silikonowe, materiałowe i papierowe wkładki. Silikonowe – z powodu swojej sprężystości i elastyczności droższe niż papierowe i materiałowe, również są najbardziej wygodne i nadają się do wielokrotnego zastosowania.
5
Włożyć wkładki w buty i załóż je. Krawat taśmy, owijając je kilka razy wokół kostki. Nie dokręcać zbyt mocno, aby nie zaburzać krążenie krwi. Wiarygodne podwinąć końce taśm, aby oni nie mogli powstrzymać się podczas tańca.
6
Nie zaczynaj treningu w pointach samodzielnie. Należy je przeprowadzać tylko pod okiem doświadczonego trenera. W przeciwnym razie istnieje ryzyko zranienia personelu obsługującego maszynę.
logo
Article Categories:
Taniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *