Jak nauczyć się zarabiać na giełdzie

Aby zacząć zarabiać na walutowej lub giełdzie papierów wartościowych, nie wystarczy po prostu otworzyć rachunek maklerski i umieścić na nim początkowy depozyt. Handel na tych rynkach wiąże się z dużym ryzykiem, dlatego najpierw należy zrozumieć strukturę handlu, nauczyć się analizować ruch cen i najważniejsze – jak radzić sobie z własnymi emocjami.

Jak nauczyć się zarabiać na giełdzie

Instrukcja

1
Otwórz rachunek demo do obrotu na giełdzie. Taką usługę oferują wiele biura maklerskie. Przy tym ruch cen odbywa się w czasie rzeczywistym, a zakłady można robić na gry nierealne pieniądze. Zapoznaj się z podanymi wykresów dla handlu i funkcji platformy handlowej. Ten moment jest bardzo ważny, ponieważ błąd w obsłudze narzędzi może być czasami śmiertelne.
2
Wybierz nauczania literatury dla początkującego przedsiębiorcy. Obecnie nie ma potrzeby kupowania książek papierowych, wszystkie niezbędne informacje można uzyskać w formie elektronicznej lub poczytać na specjalnych stronach internetowych i forach. W pierwszej kolejności uwagę należy zwrócić na podstaw analizy technicznej i fundamentalnej. Początkujący przedsiębiorcy, jak zwykle, są tylko postaciami analizy technicznej, zapominając o drugiej, co jest wielkim błędem. Łącząc obie te metody prognozowania rynku, aby dowiedzieć się, jak zarabiać na giełdzie. Wykorzystaj wszystkie zdobytą wiedzę w praktyce, robiąc zakłady na rachunku demo.
3
Ustal własną strategię handlową. Jeśli samodzielnie nie można analizować wykresy, to zaleca się stosowanie zasady prowadzenia licytacji znanych przedsiębiorców. Wskazane jest sporządzić szczegółowy plan wejścia i wyjścia z rynku i określić punkty stop-loss. Pyram wybraną strategię na rachunku demo.
4
Otwórz prawdziwe konto maklerskie na giełdzie, po tym, jak w pełni będziesz pewny swojej wiedzy. Przy tym kapitał startowy musi być minimalne. Rzecz w tym, że on będzie dla ciebie też edukacyjnym, tak jak na prawdziwych aukcjach można spotkać się ze swoim głównym przeciwnikiem – emocjami. Zakłady, poczujesz strach, niepewność, chciwość, gniew i inne. Wszystko to będzie przeszkadzać ci myśleć rozsądnie i czerpać z tego zyski. Naucz się kontrolować swoje emocje, i tylko po tym można zarobić na giełdzie.
logo
Article Categories:
Finanse osobiste

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *