Jak nauczyć się szybko liczyć przykłady

Zdolność do szybkiego rozwiązywania przykłady wymaga się nie tylko w szkole lub na uczelni, ale i w codziennych sytuacjach. Na przykład, przy obliczaniu całkowitej wartości towarów w sklepie lub planowaniu budżetu domowego.

Jak nauczyć się szybko liczyć przykłady

Instrukcja

1
Pamiętaj, że aby nauczyć się szybko rozwiązać przykłady pisanej lub w umyśle, potrzebna jest praktyka. Kup zbiory przykładów z matematyki i codziennie rozwiązywać na dwa-trzy tuziny. Nie spiesz się i nie przejdź od razu do następnego tematu, jeśli jeszcze nie освежили w pamięci poprzednią. Jeśli przykładów za mało, dodać, odjąć, pomnóż i podziel się pierwsze попавшиеся cyfry. Nawet jeśli to będą liczby pokoi obok stojących samochodów na parkingu w pobliżu domu.
2
Koniecznie nagraj na początku wszystkie swoje obliczenia, a po – skonsultuj się z kalkulatorem. Jeśli znalazłeś błąd, zdecyduje się na ten przykład jeszcze raz, aby dowiedzieć się, gdzie popełniłeś błąd w obliczeniach.
3
Stale powtarzaj tabliczki mnożenia. Tylko wtedy, gdy ponownie z łatwością będziesz operować pojedynczymi cyframi, przejdź do dwucyfrowy. Najprostszym sposobem, aby podzielić множимое i mnożnik na dziesiątki i jednostki. Na przykład, 45?56 = 45?50 + 45?6 = 40?50 + 5?50 + 40?6 + 5?6 = 2520. Przy wystarczającej szkoleniu będziesz w stanie rozwiązać te przykłady nie tylko na piśmie, ale i w umyśle. Co najważniejsze, nie pomyl cyfry i przestrzegać kolejności czynności. Ten sam sposób używać i przy budowie dwucyfrowych liczb do kwadratu.
4
Aby nauczyć się uda, że ostateczna kwota będzie 4398. Jeśli chcesz z 3723 odliczyć 675, oblicz, ile drugiemu liczby „brakuje” do „okrągłego” – 700. Czyli: 700 – 675 = 25. Odejmij od pierwszego dnia 700 i potem dodać 25. Podsumowanie: 3048.
logo
Article Categories:
Szkoły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *