Jak nauczyć się słuchać ludzi

Komunikacja obejmuje nie tylko umiejętność dobrze wyrazić swoje myśli, ale i umiejętność słuchania rozmówcy. Jesteś o wiele lepiej zrozumieć, co to za osoba przed tobą, jeśli będziesz zwracać uwagę na jego słów. I rozmówca będzie o wiele ładniejszy z tobą rozmawiać, jeśli będzie zainteresowanie.

Jak nauczyć się słuchać ludzi

Instrukcja

1
Staraj się nie myśleć o czymś innym, gdy słuchania drugiego człowieka. Nie zwracaj większej uwagi na osoby postronne myśli. Staraj się skupić na rozmowie. Roztargnienie bardzo przeszkadza zrozumieć sens rozmowy.
2
Staraj się nie robić podczas rozmowy żadnymi sprawami. Nie reklamuj swoją nieuwagę. Na przykład, stale odrywając się na rozmowy telefoniczne, nie będzie w stanie skoncentrować się na swoim rozmówcy. Podczas poważnej rozmowy telefon lepiej wyłączyć.
3
Nie traktuj osoby z uprzedzeniami. Nie warto myśleć, że twój rozmówca nie jest w stanie powiedzieć coś mądrego, dobrego, ciekawego dla ciebie. Będzie bardzo trudno wysłuchać go z należytą uwagą. Tak i twoje высокомерное nastawienie nie pomoże dokonać na innych dobre wrażenie.
4
Szczerze wykazuj zainteresowanie tym, co mówią, to nie tylko pomoże nie rozprasza, ale i wywoła u rozmówcy pragnienie, aby z tobą rozmawiać. Nie po prostu słuchaj i staraj się prowadzić dialog. Zadawaj pytania naprowadzające, staraj się zrozumieć sens wypowiedzi.
5
Nie przerywa rozmówcy w pół zdania, to jest niegrzeczne i brzydkie. Człowiek może odnieść wrażenie, że nie tylko nie są zainteresowani tym, co on ci mówi, ale i nie szanować jego zdanie.
6
Daj człowiekowi dokończyć swoją myśl, po tym chwilę pomyśleć, co się słyszy i tylko wtedy wyrażać swoje zdanie. Jeśli będziesz wymyślać odpowiedź podczas mowy rozmówcy, to na pewno przegapić coś ważnego.
7
Nawiąż kontakt wzrokowy z mówcą. Nieprzyjemne wrażenie człowieka, który patrzy na boki, na przykład, oglądając szczegóły wnętrza. Jeśli chcesz pokazać swoje zainteresowanie w rozmowie, patrząc na rozmówcę.
8
Nie zapomnij o języku migowym. Jeśli będziesz korzystać z postawy, które wyrażają swoje zainteresowanie, całym swoim wyglądem pokaż jak ważny jest dla ciebie ta rozmowa, będzie uznać za przyjemny towarzysz.
logo
Article Categories:
Praca nad sobą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *