Jak nauczyć dziecko obracać

Około w wieku około trzech miesięcy lub nieco później dziecko zaczyna próbować przewrócić się z pleców na brzuszek. Rodzice mogą mu w tym pomóc – do codziennego ładowania i masażu, które rozwijają aktywność ruchową dziecka, dodaj nowe ćwiczenia na przewrócenie się.

Jak nauczyć dziecko obracać

Instrukcja

1
Dowiedz się, czy gotów dziecko do obrotu. Dziecko musi pewnie trzymać główkę, leżąc na plecach, a także podciągnąć nogi do brzucha z tego samego przepisu. Leżeć na brzuchu dziecko musi z obsługą na przedramionach. Naucz dziecko obracać na twardej i równej powierzchni – najmniejszy dyskomfort w postaci fałdy tkaniny może odbić się u niego pragnienie, aby przejść. Przed tym, jak uczyć się nowych ruchów, zrób ćwiczenia – mash ręce i nogi, rozetrzyj mięśnie dziecka, pogłaskał go. Wybierz czas, kiedy dziecko jest zdrowy, wesoły i w dobrym nastroju.
2
Użyj jasne zabawka z efektami dźwiękowymi (pasuje każda grzechotka, która może przyciągnąć uwagę malucha). Weź ją i potrząśnij przed dzieckiem – najpierw będzie śledzić ją wzrokiem, a następnie spróbuje obrócić głowę w kierunku, w którym porusza się grzechotka, a kolejnym jego ruchem powinno stać się wyrzuty ramion. Przeciągając się za zabawką, dziecko przewraca się na bok.
3
Pomóż dziecku przewrócić. Połóż go na plecy, jedną ręką chwyć nogi w okolicy kostek (twój palec wskazujący będzie znajdować się między nogami dziecka), drugą rękę daj dziecku, aby łapie cię za palec. Wyprostuj nogi okruchy i zacznij powoli kołysać je, obracając się w stronę wraz z umywalką. Uchwyt dziecka przy tym ciągnąć w górę i do przodu, aby mógł skręcić w ramiona i głowę. Włącz to ćwiczenie codziennie kompleks i wykonuj kilka razy dziennie.
4
Naucz go poprawnie się przewrócić. Połóż dziecko na plecy, jedną nogę zegnij w kolanie i przełóż biodra tak, aby kolanem wyciągał powierzchnię łóżeczka lub stolika. Dziecku będzie niewygodnie, i on chce się przewrócić – przytrzymać go za drugą wyprostowany nogę. Gdy dziecko się przewróci, to jego uchwyt znajdzie się pod nim – to też mu się nie spodoba, więc pomóż swojemu dziecku uwolnić rękę. Z czasem zrozumie, że długopis trzeba wyciągnąć spod siebie. To ćwiczenie należy wykonywać tak często jak to możliwe – to ona kształtuje u dziecka umiejętności przechyłu.
5
Zacznij uczyć się koziołki konsekwentnie – najpierw naucz się obracać z oparcia się na brzuch, a następnie w przeciwnym kierunku.
logo
Kategoria:
Rozwój dziecka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.