Jak naprawić stary drewniany dom

Drewno z czasem zaczyna się rozpadać. Pod wpływem wilgoci może mieć wpływ na choroby grzybicze, жучками-древоточцами. Sposoby naprawy starego drewnianego domu zależy od tego, jak jest on zbudowany, ma szkielet i zasypki lub wykonane z drewna lub drewna okrągłego.

Jak naprawić stary drewniany dom

Trzeba

  • – materiały budowlane do remontu.

Instrukcja

1
Aby naprawić rusztowania drewnianego domu zdejmij górną osłonę. Wymienić zepsute elementy szkieletu. Złamcie górną część, gdzie będziesz uzupełnić izolowane materiału. Najczęściej, aby produkować досыпку wystarczy wspiąć się na dach i z чердачной strony zasnąć ściany.
2
Najpierw całą starą zasypki dokładnie ubić za pomocą długiej tyczki, na którym zabezpieczyć bagnety, łopatę. Taka metoda pozwala wypełnić wszystkie powstałe z czasem pustki. Z góry досыпьте izolowane materiału. Nadaje się żużel, glina, ziemia. Ponownie wszystko dokładnie ubić.
3
Aby dodatkowo ocieplić dom, обтяните go dwoma warstwami wełny mineralnej. Ten rodzaj izolacji nie tworzy parowego efektu, zgubnie wpływa na konstrukcje drewniane. Zewnętrzną powierzchnię można zrobić według własnego uznania. Jako wykończenie nadaje frezu do wpustów o śr tec, siding.
4
Jeśli dom jest wykonany z drewna lub drewna okrągłego, do kapitalnego remontu należy wymienić zepsute kłody, które najczęściej są na dolnych венцах.
5
Do wymiany dolnych kłód zrób подкосы, które można mocować tylko na trwałe kłody, bez oznak подгнивания. Wszystkie górne wieńce połączyć między sobą za pomocą prętów lub płytek, starannie dokręcić ściany między oknami.
6
Подкосы zakopać w ziemi, z naciskiem i zamocować na trwałych венцах, które nie planujesz zmieniać. Delikatnie usuń zepsute kłody, a następnie ustawić nowe. Naprawy należy przeprowadzać po kolei ze wszystkich stron domu. Sprzątać raz cały сгнивший korona nie można, tak jak подкосы mogą nie wytrzymać i cały dom się zawali.
7
I w ramy, i w рубленом domu, oprócz naprawy ścian praktycznie zawsze trzeba zmieniać sufit i podłoga. Do naprawy sufitu usuń górne lagi, zainstaluj nowe i ułożyć плахи. Robić плиточное strop w starym domu jest niebezpieczne, więc wystarczy wymienić stare legary i плахи na nowe.
8
W ten sam sposób wyszorować podłogę. Usuń wszystkie stare плахи i lagi i zainstaluj nowe.
logo
Kategoria:
Remont chaty

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.