Jak nagrywać radio winamp

Online radio jest dość popularny rodzaj serwisu w internecie. Swoje sieciowe „radiowe” tworzą wielkie media-firmy, jak i entuzjaści samotnych. Streaming format transmisji nie pozwala uzyskać całą transmisję raz. Ale można nagrać radio, za pomocą, na przykład, odtwarzacz Winamp ze specjalną wtyczką.

Jak nagrywać radio winamp

Trzeba

  • – dostęp do internetu;
  • – przeglądarka;
  • – Winamp.

Instrukcja

1
Pobierz i zainstaluj Streamripper – popularny plugin do Winampa, specjalnie stworzony do nagrywania radia internetowego. Przejdź na stronę http://sourceforge.net/projects/streamripper/ kliknij na przycisk Download. Zapisz pakiet instalacyjny na dysk twardy komputera. Uruchom pobrany plik. Montaż Streamripper, postępując zgodnie z instrukcjami kreatora.
2
Przystąpić do konfiguracji wtyczki. Uruchom Winamp. Wraz z odtwarzaczem pojawi się okno Streamripper. Kliknij w nim na przycisk Oprions. Zostanie wyświetlone okno dialogowe Settings Streamripper.
3
Ustaw parametry połączenia Streamripper do serwerów internetowych stacji radiowych. Kliknij na nagłówek zakładki Connection. Jeśli używasz serwera proxy, a następnie wprowadź adres w polu Proxy Server. Jeśli chcesz, aby Streamripper odbywał próby ponownego połączenia w przypadku zerwania połączenia, zaznacz pole wyboru Try to reconnect to the stream if it drops.
4
Wybierz opcje nagrywania i zapisywania danych audio. W razie potrzeby wprowadzania ograniczeń na ilość jednej kamery, włącz opcję don ’ t rip over X megs, a następnie wprowadź odpowiednią wartość w polu tekstowym Megs. Przejdź na zakładkę File dialogu Streamripper Settings. Określ katalog przechowywania plików wyjściowych w polu Output Directory. Jeśli wpis należy podzielić na utwory, zaznacz pole wyboru Rip to separate files. W razie potrzeby zmień szablon nazw zapisywanych plików, wpisując go w polu Output file wzór karty Wzór. Kliknij przycisk OK.
5
Rozpocznij słuchanie radia internetowego przez Winamp. Wybierz w menu File i „Play adres URL…”. Otworzy się okno dialogowe Otwórz adres URL. Wybierz z listy lub wpisz ręcznie adres źródła danych kanału (zazwyczaj podany jest na stronie internetowej stacji radiowej). Kliknij przycisk Open. Wprowadzony adres pojawi się na liście okna PLAYLIST EDITOR. Przewiń do niego i naciśnij klawisz Enter lub dwukrotnie kliknąć na odpowiedniej pozycji myszy. Rozpocznie się odtwarzanie kanału.
6
Zapisz radia z Winampa. W oknie Streamripper kliknij na przycisk Start. Zacznie się wyświetlać statystyki dotyczące procesu przechwytywania danych bieżącego utworu. Gdy trzeba będzie zatrzymać nagrywanie, kliknij na przycisk Stop. Przejdź do katalogu, określonym w czwartym kroku, i przenieść stamtąd zapisane pliki.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.