Jak nagrać muzykę w określonej kolejności

W przygotowaniu fonogramów do koncertów i spektakli звукооператоры stale borykają się z koniecznością umieścić utwory w kolejności, w jakiej będą one brzmieć. Kolejność nie musi zależeć od odtwarzania aparatury, dlatego pliki trzeba poprawnie ustawić podczas nagrywania na dysk.

Jak nagrać muzykę w określonej kolejności

Trzeba

  • – komputer;
  • – program Nero;
  • – program Total Commander.

Instrukcja

1
Tworzy folder i skopiować do niego pliki z innych partycji komputera lub z dysków wymiennych. Odtwarzacze mogą sortować utwory muzyczne według numerów lub alfabetycznie. Przy tym ostatni sposób nie jest bardzo groźny, ponieważ niektóre ustawienia sugerują lokalizacja w imieniu wykonawcy, a inne — według tytułu utworu. Więc dla pewności najlepiej jest umieścić numer.
2
Przy małej ilości plików ustawić je ręcznie. Znajdź dzieło, które powinno brzmieć pierwszy. Nadaj mu numer „001”. Wiele odtwarzaczy bezbłędnie czyta jednoznaczne i dwucyfrowe numery. Jeśli plików jest mało, można ograniczyć się do nich. Jednak numerowanie jeszcze nie gwarantuje, że pliki są w trakcie nagrywania nie перепутаются. Maszyna może umieścić po pliku z numerem „001” ten, przed którego nazwie jest „01”, a nie „002”. Ale takie działania są przewidywalne, i trzeba je po prostu sprawdzić.
3
Najczęstszą programem do nagrywania płyt jest Nero. To pozwala nagrywać pliki muzyczne w formacie mp3 w dowolnej kolejności, w tym i w kolejności dodawania plików. Umieszczając płytę do napędu i uruchomieniu programu, wybierz opcję „Nagraj dysk z danymi”. W odpowiednim oknie zaznacz typ dysku CD lub DVD.
4
Kliknij przycisk „Dodaj”. Wybierz pliki w kolejności, w jakiej powinny brzmieć. Począwszy od pierwszego. Po dodaniu następujący plik automatycznie okazuje się na końcu listy. Przy tym w ogóle nie fakt, że odpowiednią kolejność będzie wyświetlany na ekranie monitora. Aby upewnić się, że sekwencja jest przestrzegana, sprawdź listę w неотсортированном postaci. Jednak przy takim wariancie wpisów porządek z gwarancją będzie przestrzegać tylko odtwarzacz, który nie ma funkcji sortowania.
Porada
Przed odtwarzaniem u odtwarzacza lepiej wyłączyć funkcję „wybór Dowolnego”.

logo
Article Categories:
Oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *