Jak leczyć zaskórniki

Zaskórniki na twarzy, lub милиумы, przypominają рассыпавшееся proso, nazywa się „просянкой”. Oni tworzą się przy przetłuszczających się skóry na skutek zatkania przewodów gruczołów łojowych. W wyniku nadmiaru edukacji wydzieliny gruczołów nie opróżnia podczas codziennego oczyszczania skóry.

Jak leczyć zaskórniki

Instrukcja

1
Pozbyć się ich można, jeśli działa w kilku kierunkach. Aby zmniejszyć produkcję sebum, należy przestrzegać pewnych zasad zasilania i codziennego oczyszczania skóry, a także stosować specjalne metody opróżnianie gruczołów łojowych.
2
Zacznij od regulacji diety — wyeliminuj wszystkie tłuste, ostre, ciasto i słodycze. Zamiast ciast i ciastek jeść słodkie owoce, tłuszcz zwierzęcy, wymień na olej roślinny. Makaron i ziemniaki zmien na sałatki z surowych warzyw lub gulasz. Włącz do diety, nie tłusty twaróg i produkty mleczne.Taka żywność przyczynia się do oczyszczenia wątroby i jelit z toksyn. Wynikiem będzie zmniejszenie wydzielania gruczołów łojowych.
3
Odwiedź kosmetologa lub pozbyć się istniejących zaskórników samodzielnie. Usunąć je można za pomocą mechanicznego czyszczenia w salonie lub w domu, ale ściśle przestrzegając zasad higieny. Распарьте twarz nad umywalką z wrzątkiem lub gorącym wywarem z rumianku. Umyć ręce i traktować je roztworem alkoholu. Oczyścić twarz za pomocą zwykłych środków do mycia i usunąć resztki brudu alkoholowy balsam. Delikatnie, nie naciskając na trądzik, naciskając na skórę wokół niego, usuń edukacja bez pozostawiania śladów.
4
Siła, z jaką naciskasz, nie powinny być nadmierne i towarzyszyć ból wrażeń. W przeciwnym razie na miejscu zaskórników mogą powstać рубчики, od których będzie musiał spłacać. Po tym jak usuniesz wszystko edukacji, przetrzyj skórę спиртосодержащим balsam i nałóż kojącą maskę. Do wykonania takiej maski rozpuścić 1 łyżkę nalewki apteki nagietka w 100 ml ciepłej wody. Wyciąć kawałek cienkiej tkaniny otwory na oczy i usta. Następnie zwilż ten materiał roztworem, nałóż ją na twarz i trzymaj 15 minut.
5
Po tym, jak pozbył się istniejących zaskórników i zmienił dietę, należy podjąć działania w celu zapobiegania nowych formacji. Oprócz codziennego oczyszczania skóry za pomocą środków do mycia i balsam, raz w tygodniu stosuj peeling lub oczyszczające maski. Użyj soli peeling. Aby to zrobić, wymieszać 1 łyżkę soli i śmietany, nałożyć mieszankę na skórę, wmasować i po 10 minutach spłukać wodą.
6
Dobrze oczyszcza gruczoły łojowe od nagromadzonego wydzieliny drożdżowa maska. Do jej przygotowania 2 łyżeczki żywych drożdży zmieszać z 3% roztworem перикиси wodoru do konsystencji śmietany. Nałóż na 15 minut, następnie spłukać ciepłą wodą lub wywarem z rumianku.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.