Jak leczyć zaparcia spastyczne

Przy спастическом zaparcia opóźnienie krzesła jest wynikiem zaburzenia równowagi między перистальтическими i маятникообразными ruchami ścian jelita grubego. Stan ten występuje, gdy zaburzenia regulacji autonomicznego układu nerwowego.

Jak leczyć zaparcia spastyczne

Instrukcja

1
Спастическое stan jelita grubego może być wynikiem wydzielania wewnętrznego, нейровегетативных lub zaburzeń psychicznych. Pojawia się pod wpływem lokalnych czynników, takich jak dieta lub przyjmowanie środków przeczyszczających, a także ogólnych — nerwowych lub wzrósł poziom. Jeśli zaparcie spastyczne pojawia się na tle jakiejkolwiek hormonalnego choroby, należy rozpocząć leczenie tej podstawowej patologii. Często skurcz jelit towarzyszy sytuacje stresowe. W takich przypadkach należy przyjmować leki uspokajające. Należy unikać przyjmowania środków przeczyszczających i trzymać się diety żywności.
2
Dieta przy zaparciach oznacza odbiór mechanicznie i chemicznie sparing żywności, nie wywierającą działanie drażniące na błonę śluzową jelita grubego. Dlatego wszystkie rodzaje pokarmów roślinnych jeść w пюреобразном stanie. Warzywa należy spożywać w postaci gotowanej z dodatkiem masła lub oleju roślinnego, tłuszcze zmniejszają zawiera dużo witaminy B1, który przyczynia się do normalizacji układu nerwowego regulacji jelit.
3
Podczas silne skurcze jelit z zespół bólowy. stosuj się do leżenia w łóżku. Brać ciepłe kąpiele aromatyczne, parafinowe aplikacje i rozgrzewać brzuch za pomocą grzałki. Nie iść na masaż i gimnastyka, oni są przeciwwskazane w спастическх zaparcia.
4
Z ludowych środków stosować sok z ziemniaków i wywar fig. Przygotować świeży sok z ziemniaków, развелите go wodą w stosunku 1 do jednego i pić 3 razy dziennie po ćwierć szklanki 30 minut przed posiłkiem. Lub napar 2 suszone figi w szklance wrzącej wody, ostudzić i pić po 1 łyżce stołowej 3 razy dziennie przed posiłkiem.
logo
Article Categories:
Choroby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *