Jak leczyć pęknięcia na stopie

Pęknięcia na stopach – dość powszechne zjawisko. Są one bolesne, nieprzyjemny widok, zagrażają sportowca i zakażeniem. Powierzchowne lub głębokie, wykryte pęknięcia wymagają natychmiastowego leczenia. Im dłużej затягиваете proces, tym większe ryzyko powikłań.

Jak leczyć pęknięcia na stopie

Instrukcja

1
Pęknięcia na stopach pojawiają się z wielu powodów. Główne – to zły pielęgnacja skóry stóp, noszenie niewłaściwego obuwia, długotrwałe stanie i chodzenie, w tym chodzenie boso, niedobory witamin, zaburzenia przemiany materii, ogólne choroby. Szczególnie podatne na pękanie ludzie w podeszłym wieku.
2
Przy pojawieniu się pęknięć lepiej jest zwrócić się do specjalisty-подологу. On dobierze leki, wyjaśni, jak prawidłowo dbać o skórę stóp, w razie potrzeby wyśle na leczenie choroby podstawowej. Można również udać się do wykwalifikowanego mechanika pedicure, jeśli rysy nie są głębokie, i nie masz chorób skóry, terminowe i wysokiej jakości przetwarzanie stop poprawi ich stan. Jeśli u ciebie nie ma takiej możliwości, spróbuj poradzić sobie z sytuacją, ale nie kontaktować się w wątpliwe педикюрные gabinety – tam ci mogą raczej zaszkodzić nieprawidłowej obsługi lub doprowadzić do infekcji.
3
Nogi należy utrzymywać w czystości – nie mniej niż dwa razy dziennie myć, nie nosić wąskie, sztywne, nieprzepuszczalną dla wilgoci i powietrza, buty i syntetyczne skarpetki. Warunek – codzienne korzystanie z specjalnych заживляющих środków (można je kupić w aptece). Dobrze, jeśli będziesz codziennie robić ciepłe kąpiele dla stóp z łagodzące i dezynfekujące dodatkami. Nie pierz warstwy rogowej skóry na treningu i wizyta w łaźni. Nie dać się ponieść ludowych receptur i porad znajomych – co jest dobre dla jednego człowieka, może mocno zaszkodzić innym.
4
Gdy pęknięcia w końcu się zagoją, nie przestaje dbać o nogi. Nie należy używać twardej pumeks, nawilżać i odżywiaj skórę витаминными kremów, nie wolno dopuścić, aby nogi mocno pocił lub пересыхали i шелушились. Nie zapomnij o regularnym pedicure. Regularny masaż stóp pomaga także poprawić krążenie stóp i zintensyfikować procesy metaboliczne w skórze.
logo
Kategoria:
Choroby

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.