Jak leczyć zapalenie nerwu

Największy nerw człowieka, ischiasowego, zaczyna się od korzeni splot krzyżowy i przeciągnąć do dolnych kończyn. Jego stan zapalny (zapalenie nerwu, nerwobóle, rwa kulszowa) jest obarczona różnymi problemami – od nieprzyjemnych doznań w okolicy lędźwiowej do całkowitej utraty radości z jazdy z powodu ostrych bólów w plecach i nogach. Nie da się zagłuszyć ich leki przeciwbólowe i odłożyć wizytę do lekarza. Doświadczony neurolog przeprowadzi diagnozę i zaleci odpowiednie leczenie zapalenia nerwu.

Jak leczyć zapalenie nerwu

Trzeba

  • – diagnostyka medyczna;
  • – materac ochraniacz;
  • – przeciwzapalne, przeciwbólowe lub złożone preparaty;
  • – lecznicze aplikacje;
  • – termiczne okłady;
  • – zabiegi fizjoterapii;
  • – terapia manualna;
  • – ćwiczeń terapeutycznych.

Instrukcja

1
Opisz swoje odczucia lekarza. Zwykle zapalenie nerwu kulszowego sygnalizuje t-shirt ‚ cie bólem w okolicy krzyżowej, która przejdzie do tylnej części uda i czasami dostaje się do stopy. Mogą wystąpić mrowienie („gęsia skórka”) i pieczenie w jednej kończyny dolnej (co najmniej dwóch); drętwienie i osłabienie mięśni. Objawy bólowe nasilają się przy chodzeniu lub (i) w pozycji siedzącej; trudno podnieść wyprostowany nogę i wykręcić stopę do środka. Określenia te lub inne objawy zapalenia nerwu lekarz może ci pomóc.
2
Przejdź przez profesjonalną diagnostykę, aby odkryć przyczynę ишиаса. Najczęściej ból występuje z powodu problemów z kręgosłupem – nerw ущемляется kompensującym lub pisane zdeformowane dyskiem. Dla uściślenia diagnozy może być skierowanie na rtg kręgosłupa, komputerową lub rezonans magnetyczny prowadzący skupiał tomografię lub inne badania medyczne.
3
Wykonaj kompleks zabiegów leczniczych przepisanych neurolog. Przede wszystkim należy usunąć dotkliwy ból i stan zapalny. W przypływie nerwobóle lekarze zalecają mniej się poruszać, nie podnosić ciężarów i spać na płaskiej, twardej powierzchni. Podczas chodzenia dolnej części pleców należy dokręcić materacem бандажом.
4
Stosować na specjalne zlecenie leki przeciwzapalne i przeciwbólowe. To różne растирки typu „Finalgon”, „Фастум Żel”, „Ketonal” i inne lub (w cięższych przypadkach) kursy zastrzyków i blokad – np. diklofenak sodu.
5
Spróbuj zrobić aplikacje z leczniczymi. Przy rwie kulszowej czasami przepisywane mieszanka novotel i димексида w równych częściach. Saturate lekarstwem serwetkę i nałóż na obszarze; przykryć folią i ręcznikiem. Zwykle wystarcza 10-15 получасовых procedur.
6
Skonsultować się z lekarzem – być może zaaprobować niektóre naturalne środki walki z невритом nerwu kulszowego. Jeśli nie ma przeciwwskazań, należy użyć lecznicze produktów pszczelich. Jeden z popularnych receptur: stop 10 g rozdrobnionego propolisu w kąpieli wodnej; wymieszać lepką masę z masłem (90 g); trzymaj wszystko na ogniu 15 minut i pozwala przefiltrować gotowe 10-procentowy propolisnoe olej przez gazę.
7
Osobno rozpuścić wosk. Smarować chorą dolnej części pleców ciepłym olejem z propolisem, a następnie nałóż gorący wosk warstwę. Przykryć wszystko folią i wełniany koc. Trzymaj kompres do całkowitego ostygnięcia. Nie zapominaj, że podobne termiczne zabiegi muszą odbywać się pod kontrolą lekarza.
8
Przejdź fizjoterapii w warunkach kliniki – to pozwoli zmniejszyć ilość stosowanych leków. W leczeniu zapalonego nerwu kulszowego dobrze pomagają ultradźwięki, prąd, pole magnetyczne – słowem, aktywne irytujące oddziaływania na крестцовую obszar. Tak, электронейростимуляция działa na różne obszary skóry pewnymi prądami, dlaczego ból szybko ucięty.
9
Po zdjęciu ostrego zapalenia nie można uznać za problem nerwobóle rozwiązany. Trzeba leczyć najważniejsze chorobę. Wiele chorób pleców spowodowane zmniejszeniem odległości między kręgami, więc może być przypisane rozciąganie kręgosłupa. Trzeba regularnie wisieć na drążku lub szwedzkiej ścianie, albo poddać się leczeniu na аугравитационной instalacji.
10
Problemy z kręgosłupem są rozwiązywane za pomocą terapii manualnej i fizykoterapii. Zazwyczaj вертебрологи-neurolodzy dopuszczają te środki z rozwagą, w obecności wszystkich niezbędnych badań. Znajdź doświadczonego manuały z bogatą historią powrotu do zdrowia pacjentów z diagnozą „rwa kulszowa” i dopiero wtedy rozpocząć aktywnym działaniom leczniczym.
Należy zwrócić uwagę
Nigdy nie prowadzi własnego, kierując się przypadki powrotu do zdrowia osób z podobnymi objawami! Przyczynami ишиаса mogą być nie tylko ucisk nerwu, ale i wychłodzenie organizmu, urazy miednicy, nowotwory i inne choroby (w tym ginekologiczne i zaburzenia żołądkowo-jelitowe). Konieczna jest dokładna diagnostyka.

logo
Article Categories:
Choroby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *