Jak leczyć katar kotek

Taka na pierwszy rzut oka jest niepoważny dolegliwości, jak katar, może powodować wiele niedogodności kotek. Ponadto, katar może być objawem jakiejś choroby lub następstwem alergii. Nie można odnosić się do zdrowia swoich futrzanych pupili lekceważąco.

Jak leczyć katar kotek

Trzeba

  • – krople dla zwierząt;
  • – wywar eukaliptus liści;
  • – sok z gotowanych buraków.

Instrukcja

1
Najpierw musisz się domyślić, że to właśnie stało się przyczyną kataru: przeziębienie, inna choroba lub alergii. Jeśli twój kotek był na zimnie lub przeciągi, najprawdopodobniej, katar był spowodowany przeziębieniem. Zachowanie zwierzaka prawie się nie zmienia. W tym przypadku kotek czuje się dobrze, ogólnie jego stan nie gorzej, niż zwykle.
jak hodować karpie w stawie
2
W leczeniu tego rodzaju nieżytu nosa stosuje się specjalne krople do zwierząt lub dla dzieci krople na bazie oleju. Czas trwania odbioru kropli – 7-10 dni. W przypadku, gdy ma katar wirusowy pochodzenie, kotek będzie kręcić głową i drapanie się po nosie.
leczyć kota
3
Spójrz na выделениям z nosa. W wirusowej chorobie najpierw wodnisty, a potem stają się błonami. Rób kotek wdychanie para z wywaru eukaliptus liści. Do tego przykryć głowę i nos czajnika ręcznikiem lub ściereczką. Ale nie w momencie rzucenia przypala dziecka zbyt gorącą parą, daj отвару postac.
jak leczyć katar u kotów
4
Wsypać w mały woreczek gorący piasek i przyłóż do nosa kotka. To прогреет chory odcinek. Robić takie zabiegi trzeba dwa lub trzy razy dziennie. Przy silnym katarze przepłukać jamę nosa kotka 0,5-1% roztwór siarczanu cynku lub 2-3% roztworem kwasu borowego.
po zastrzyku иммуноглабулина możliwy jest katar u kotów
5
Zamiast tych leków można korzystać z 1% roztwór soli. Dla dobrego rezultatu przepłukać ruchy nosa sokiem z gotowanych buraków. W każdą dziurkę kotka wpisz pięć lub sześć kropli экмоновоциллина, który wstępnie należy rozcieńczyć roztworem soli fizjologicznej 1 do 2.
dla gojenia się rany oczy u kota
6
Dbaj o котенке, trzymać go w cieple i nie wypuszczać na ulicę. Jeśli temperatura zwierzę silnie wzrosła (40 stopni), zawieź go do weterynarza, gdyż w przeciwnym razie mogą wystąpić powikłania. Przy wydzieliny z jednego nozdrza należy również pokazać kotka lekarza. To może być objawem nowotworów w nosowym przebiegu.
7
W przypadku reakcji alergicznej u kotek na coś znajdź bodziec, napraw go. Twój zwierzak będzie musiał przejść specjalne badania, po czym weterynarz przepisze leczenie.
logo
Kategoria:
Leczenie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.