Jak leczyć kaszel u małych dzieci

Wiele kłopotów do zaoferowania pacjentom dziecku dostarcza kaszel. W większości przypadków jest objawem PRZEZIĘBIENIA. Aby prawidłowo leczyć dziecka, bardzo ważne jest, aby ustawić charakter kaszlu.

Jak leczyć kaszel u małych dzieci

Instrukcja

1
Lekarze dzielą się na kaszel mokry (produktywny) i suchy (nieproduktywny). Terminy te mówią same za siebie. Suchy kaszel pomaga organizmowi pozbyć się szkodliwych substancji, a tylko dobija dziecka, nie pozwalając mu w pełni odpoczywać i spać, drażniący drogi oddechowe. Nie uruchamiaj taka kaszel, mając nadzieję, że odbędzie się on bez leczenia. Jest to niebezpieczne, gdyż często jest on odwraca się zapalenie oskrzeli. Raz zwracając się do lekarza i rozpoczęcie leczenia, radzenia sobie z suchym kaszlem będzie można dość szybko. Pediatra przepisze leki, które hamują odruch kaszlu, aby maluch mógł spokojnie odpocząć i nabrać sił do walki z infekcją.
2
Uważnie obserwuj stan okruchy. Zazwyczaj kaszel zaczyna się jak suchy, a następnie staje się wilgotna. Wilgotny kaszel usuwa śluz, który, застаиваясь, może się nasycać szkodliwymi substancjami i zatruwać organizm dziecka. Więc tłumić wilgotny kaszel z pomocą leków nie można. W tym przypadku крохе potrzebne są leki, które przyczyniają się do upłynnienia i wydalanie wydzieliny. Ich też musi wyznaczyć pediatra. Dobrze pomaga usuwać śluz z organizmu dziecka masaż oparcia i ćwiczenia oddechowe.
3
Jeśli temperatura ciała dziecka się nie poprawia, umieść kompres z podgrzanej do 40-45 stopni śmietaną. Ogrzej ją w kąpieli wodnej, zwilż ją bawełnianą serwetkę, połóż dziecko na plecy, unikając okolicy serca. Z góry przykryć zastosowaniem papieru, a następnie sukna. Wzmocnić włosy ręcznikiem i potrzymać w ciągu godziny lub dwóch. Aby choroba szybko minęła, stawiają dziecka ciepłym mlekiem z borjomi, brodzikiem dla dzieci, herbatę z miodem, cytryną lub malinami (jeśli nie ma alergii).
Należy zwrócić uwagę
Nie натирайте plecy i klatkę piersiową dziecka świńskim smalcem lub borsuka tłuszczu, jak zaleca medycyna ludowa. To utrudni oddychanie skóry, a kaszel nie pomoże.

Porada
Parowe inhalacje małe dziecko trzeba to robić bardzo ostrożnie, aby nie poparzyć drogi oddechowe. Lepiej umieścić w pokoju okruchy buteleczkę z aromatyczny olejem (szałwii, eukaliptusa, jodły) lub dodać kilka kropli oleju do lampy aromat.

logo
Kategoria:
Zdrowie dziecka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.