Jak leczyć rozpoczynający się kaszel u dzieci

Lekarze nazywają kaszel ochronnym odruchem, który występuje, gdy wrażliwe receptory w tchawicy, krtani lub oskrzeli to irytowało. Leczenie różni się w zależności od rodzaju kaszlu i przyczyny.

Jak leczyć rozpoczynający się kaszel u dzieci

Instrukcja

1
Postaraj się zapobiec rozwojowi kaszel. Jeśli zauważysz, że dziecko jest chore choroby układu oddechowego lub SARS, daj mu иммуномодулирующие środki. Należą do nich leki takie jak „Derinat” , „Виферон” ,”Кипферон”, „Interferon”, „Анаферон”, „Арбидол” itp., Że to właśnie z tej listy wybrać – pytanie trudne. Na każdego człowieka, zwłaszcza młodego, wzmacniające odporność, środki oddziałują na różne sposoby. Posłuchaj, co zaleci lekarz. Lub skorzystaj już sprawdzonym lekarstwem.
2
Jeśli kaszel zaczął się nagle, sprawdź, zakrztusił się, czy dziecko coś. Dowiedz się u niego lub u bliskich, czym zajmował się przed tym. Delikatnie, ale mocno dotknąć pleców. Jeśli innych objawów nie pojawia się, a silny kaszel nie ustaje, pilnie udaj się na pogotowie. Tam będą ciało obce z dróg oddechowych dziecka.
3
Jeśli dziecko jest apatyczne, ma temperatura i katar, do wizyty u lekarza, aby pomóc poradzić sobie z chorobą zioła lecznicze. Gotować w szklance wrzącej wody 2 łyżki liści babki, podbiału, tymianku lub specjalnego karmienia zbierania z apteki. Pozostawić na 20 minut. Отцедите bulion i rozcieńczyć przegotowaną wodą o temperaturze pokojowej. Herbata ziołowa będzie oczyścić oskrzela. Ponadto, upić dziecka gorącym mlekiem z miodem. Środki ludowe można stosować praktycznie przy każdej diagnozie: w przypadku ostrych zakażeń układu oddechowego, zapalenie oskrzeli czy nawet płuc.
4
Daj муколитические средтва, jeśli choroba zaczęła się od suchego kaszlu. Jest on szczególnie мучителен i może nie dawać dziecku spać lub wywołać wymioty. Użyj ATT, „Bromheksynę”, nalewka z korzenia lukrecji, „Мукалтин”, które przyczyniają się do upłynnienia wydzieliny. Proszek „ATT” rozpuścić w wodzie. Łatwo dać dzieci, tak jak to często bywa przyjemny owocowy smak. „Bromheksynę” wybierz w postaci syropu. Tabletek lub roztworu dzieci piją mniej chętnie. Tabletkę „Мукалтина” należy rozpuścić w szklance wody, ale na smak nie jest bardzo przyjemny. Daj syrop z korzenia lukrecji, jeśli chcesz połączyć mukolityczne i иммуномоделирующее działanie. Wszystkie te leki są dopuszczone do leczenia dzieci.
5
Jeśli suchy kaszel grzmotnął w głowę dziecka, użyj nonnarcotic środki przeciwkaszlowe. Daj choremu leki zawierające substancje czynne glaucine, окселадин lub butamirate. Zasada działania tych leków opiera się na tym, że hamują odruch kaszlu na poziomie mózgu. Ale do nich nie dochodzi do uzależnienia. Choć podobne leki są stosunkowo bezpieczne, lepiej, aby je przepisał lekarz.
6
Przy silnym przeziębieniu należy używać w połączeniu preparatów. Takie narzędzia, jak „Kodelak-fito” lub „Dr Pto” jednocześnie mają противокашлевым, муколитическим, wykrztuśne, rozkurczające i przeciwzapalne.
7
Pilnie wezwać lekarza, jeśli kaszel zaczął się u dziecka do roku lub u dzieci z przewlekłymi chorobami. Istnieje poważny powód do niepokoju, jeśli dziecko ma gorączkę powyżej 38 stopni lub pojawiła się duszność.
Porada
Nie można w tym samym czasie dawać wykrztuśne i przeciwkaszlowe, leki, w tym przypadku śluz może zatkać oskrzela.

logo
Article Categories:
Zdrowie dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *