Jak kupić garaż w spółdzielni

Oficjalnie kupić garaż w spółdzielni może być tylko w przypadku, jeśli właściciel jest w pełni spłacone fundusze składki i zarejestrował prawa własności. W przeciwnym razie kupić teoretycznie garaż można, ale prawa własności do niego nie złożą i transakcja oficjalnie nie będzie zarejestrowana.

Jak kupić garaż w spółdzielni

Trzeba

  • — paszport;
  • — zaświadczenie o własności;
  • — кадастровые wyciągi z WIT i gruntów komitetu;
  • — umowę kupna-sprzedaży;
  • — akt przyjęcia-przekazania;
  • — oświadczenie w ФУГРЦ;
  • — paragon za rejestrację;
  • — oświadczenie przewodniczącego (jeśli fundusze opłaty za garaż nie wypłacone).

Instrukcja

1
Jeśli chcesz kupić garaż w spółdzielni oficjalnie i stać się jego właścicielem, w pierwszej kolejności zapoznać się z dokumentami, które są dostępne u sprzedawcy. Sprzedaż nieruchomości może tylko właściciel. Prawo własności do garażu w гаражном spółdzielni rejestracji subskrybenta na podstawie przedstawionych dokumentów w ФУГРЦ.
2
Przed rejestracją prawa właściciel powinien zgłosić się do кадастровую izby i w WIT, których możecie następnie zmienić кадастровые i dokumenty techniczne na nieruchomości, uzyskania z nich wyciągi i zwrócić się w ФУГРЦ do rejestracji prawa własności.
3
Oprócz aktu własności sprzedawca garażu w spółdzielni notarialny jest obowiązany uzyskać zezwolenie na sprzedaż z małżonków, jeśli on wchodził do spółdzielni, będąc zarejestrowanym małżeństwa (artykuł nr 34 ŚLEDCZEGO federacji ROSYJSKIEJ, artykuł nr 256 kodeksu CYWILNEGO federacji ROSYJSKIEJ). Jeśli na garaż sformalizowane prawo własności do kilku osób, to wszystkie one mają obowiązek wydać notarialny rozdzielczość (artykuł nr 244 kodeksu CYWILNEGO federacji ROSYJSKIEJ).
4
Zawrzyjcie ze sprzedającym notarialny lub pisemną umowę kupna-sprzedaży, należy wykupić akt przekazania i skontaktuj się z ФУГРЦ do rejestracji swojego prawa własności do zakupionego garażu.
5
Jeśli garaż nie jest urządzony w nieruchomości, to jego zakup oznacza tylko to, że staniesz się członkiem garażu spółdzielni, i ci przejdzie obowiązek zapłaty składek członkowskich. Których możecie następnie zmienić udokumentowane taki zakup można, zwracając się do prezesa spółdzielni, który zbierze się walne zgromadzenie akcjonariuszy, powiadomi ich o swoim wstąpieniu do spółdzielni. Po co trzeba napisać oświadczenie, okazać paszport. Członkowskiej książkę płatności jednostki składek переоформят na ciebie. Czyli, oddając pieniądze do sprzedawcy, nie stanie się jego właścicielem. Można tylko zapłacić część składek członkowskich, płacąc ich jednej kwoty.
6
Których możecie następnie zmienić prawa własności do zakupionego garażu można po pełnej płatności składek członkowskich, gdy samodzielnie, należy wykupić wszystkie кадастровые i dokumenty techniczne.
logo
Article Categories:
Kupno i sprzedaż

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *