Jak kupić dom z działką na własność

Zgodnie z ustawą Federalną nr 122-Ф3, umowa kupna-sprzedaży każdej nieruchomości podlega rejestracji państwowej w Federalnym Urzędzie rejestracji centrum. Na podstawie czego powstają prawa własności do nieruchomości. Aby kupić dom i przylegająca działka na własność, trzeba przygotować szereg dokumentów dla rejestracji państwowej.

Jak kupić dom z działką na własność

Trzeba

  • – dokumenty na zawarcie transakcji;
  • – dokumenty osobiste sprzedającego i kupującego.

Instrukcja

1
Jeśli kupujesz dom i działka samodzielnie, bez udziału specjalistów z agencji nieruchomości, to powinni uważnie zapoznać się z dokumentami mającymi u sprzedawcy i zawrzeć umowę zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami prawa, w momencie zakupu.
2
Twój sprzedawca zobowiązany jest przygotować dokumenty, na podstawie których można zawrzeć umowę kupna-sprzedaży, których możecie następnie zmienić akt przekazania i złożyć komplet dokumentów w ФУГРЦ do rejestracji praw własności na zakupione nieruchomości.
3
Zapoznaj się z paszportem sprzedawcy. Jeżeli nieruchomość sprzedaje notarialnie pełnomocnika, upewnij się, że pełnomocnictwo nie jest przeterminowane. Do tego warto będzie zwrócić się do kancelarii notarialnej w miejscu wystawienia pełnomocnictwa i zapłacić notariuszowi za wydanie informacji o rzeczywistości dokumentu.
4
Sprzedawca musi mieć świeże wyciąg z katastralny paszport w domu i na działkę, kopię katastralny planu na dom i działka. Dla transakcji koniecznie chcesz mieć dowód własności na sprzedaży nieruchomości, wyciąg z brownie książki i konta osobistego, notarialną zgodę wszystkich współwłaścicieli, jeżeli w akcie własności przedstawiono kilka osób (artykuł nr 244 kodeksu CYWILNEGO federacji ROSYJSKIEJ). Jeśli sprzedawca nieruchomości znajduje się w zarejestrowanym związku małżeńskim, w którym zakupiono nieruchomości, notarialne pozwolenie na sprzedaż wymaga od drugiego małżonka (art. nr 34 ŚLEDCZEGO federacji ROSYJSKIEJ, artykuł nr 256 kodeksu CYWILNEGO federacji ROSYJSKIEJ).
5
Jeśli na dom i działka posiadają prawa własności osoby niepełnoletnie, osoby niekompetentne, w ograniczonym stopniu zdolne osoby, upewnij się, że istnieje rozporządzenie opieki i kurateli, które zezwala na zbycie nieruchomości (artykuł nr 28, 29, 26, 30 kodeksu CYWILNEGO federacji ROSYJSKIEJ).
6
Jeśli wszystkie dokumenty są w porządku, należy ująć notarialny lub pisemną umowę kupna-sprzedaży i zamów akt przyjęcia-przekazania. Umowa, akt musi być urządzona osobna na dom i działka. Jeśli żądasz te dokumenty w formie pisemnej, należy pamiętać artykułu №№ 550, 421, 420, 549, 432, 554, 317, 555, 292, 558 kodeksu CYWILNEGO federacji ROSYJSKIEJ. W danych przepisach podane szczegółowe wyjaśnienia dotyczące prawidłowego zawarcia umowy.
7
Po dokonaniu transakcji należy zarejestrować swoje prawa własności w ФУГРЦ. Przez jeden miesiąc staniesz się pełnoprawnym właścicielem nabytej nieruchomości i uzyskaj świadectwa własności na dom i działka.
logo
Article Categories:
Kupno i sprzedaż

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *