Jak kontrolować puls

Puls – to drgania ścian tętnic, które są związane z sercowymi rytmami. Zaburzenia rytmu serca prowadzi do zwiększenia lub zmniejszenia tętna. Kontrolę należy przeprowadzić w spoczynku i podczas wysiłku fizycznego poprzez badanie palpacyjne lub specjalnych urządzeń.

Jak kontrolować puls

Trzeba

  • – ciśnieniomierz lub pulsometr.

Instrukcja

1
Aby przeprowadzić kontrolę tętna, kup ciśnieniomierz, który pokaże nie tylko serca, ale i skurczowe i rozkurczowe ciśnienie. Zaburzenia rytmu serca prawie zawsze prowadzi do zwiększenia lub zmniejszenia ciśnienia tętniczego krwi.
2
Zamiast ciśnieniomierza można kupić pulsometr pokazuje tylko tętno.
3
Kontroluj tętno w stanie całkowitego spoczynku. Przed przystąpieniem do pomiaru usiądź spokojnie 20-30 minut, nie jedz кофеинсодержащие leki, alkohol, pikantne jedzenie, nie pali, nie denerwuj się. Normalnej częstotliwości skurczów serca uważa się stan od 60 do 80 uderzeń na minutę. Niewielkie odchylenie od normy jest chorobą i może mieć indywidualny charakter. Z wiekiem częstość akcji SERCA spada.
4
Zamiast sprzętu kontroli można zastosować metodę, badanie palpacyjne. Bicie pulsu dobrze obserwuje się w miejscach maksymalnej bliskości tętnic do skóry, na nadgarstku, na wewnętrznej stronie górnej części przedramienia, na tętnicy szyjnej, tętnicy skroniowej i uchu. Policz ilość uderzeń w ciągu 10 sekund. Wynik pomnożyć przez 6. Do najbardziej dokładnych wyników liczenia prowadzić za pomocą zegarka z sekundnikiem.
5
Jeśli ćwiczysz, zdefiniować swój maksymalny wiek puls za pomocą prostej formuły. Od liczby 220 odjąć swój wiek. Na przykład, jeśli masz 20 lat, twój МДВП będzie równa 200, 40 lat – 180. Jeśli te oznaczenia przy mierzeniu przekroczone, to mówi się o nadmiernym obciążeniu, którą koniecznie trzeba zmniejszyć.
6
Przeprowadzać pomiary tętna w ciągu dnia kilka razy. Wyniki zapisuj. Jeśli ujawniło znaczące odchylenia od normy, należy skontaktować się na badania do lekarza kardiologa. Trzeba wyznaczyć EKG, сфигмографию, пульсоксиметрию.
7
Szybka diagnostyka medyczna pozwala w porę wykryć nieprawidłowości w rytmie serca i przypisać wczesne leczenie.
logo
Kategoria:
Choroby

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.